2 min. čítanie

Shopify zvyšuje ceny: geniálny ťah alebo zúfalstvo?

Shopify prvýkrát za 12 rokov pristupuje k rozsiahlemu zvýšeniu cien. Nárast cien predstavuje 30 % a aktuálna sadzba predplatného platí pre nových zákazníkov v USA. Súčasní zákazníci pocítia zmenu až v apríli. Zvyšovanie cien sa očakáva v dohľadnom čase aj Európe. 

Shopify zvyšuje ceny: geniálny ťah alebo zúfalstvo?

Zvýšené náklady technologických spoločností

Spoločnosť Shopify na svojom blogu vysvetlila, že zvýšené ceny pre jej zákazníkov súvisia s vysokými nákladmi spoločnosti. Podobne ako iné technologické spoločnosti, aj Shopify sa snaží situáciu riešiť a obmedzuje výdavky. V júli minulého roka poskytovateľ softvéru prepustil 10 % svojich zamestnancov. Ďalším opatrením je zvyšovanie cien za predplatné. 

Trh na túto správu zareagoval a akcie Shopify vzrástli o viac ako 12 % . 

“Cena, ktorú účtujeme za prístup k najlepším nástrojom v oblasti obchodu, sa za posledných 12 rokov takmer nezmenila,” napísal Kaz Nejatian, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Shopify. 

Nejatian ďalej uviedol: “Dnes po dlhom zvažovaní oznamujeme zmenu v prospech lepšej služby nášmu poslaniu a našim obchodníkom: Aktualizujeme naše ceny pre plány Basic, Shopify a Advanced.” Tu je prehľad zmien v plánoch mesačného predplatného:

Plán Basic – zvýšenie z 29 USD mesačne na 39 USD mesačne – zvýšenie o 34 %

Plán Shopify – zvýšenie zo 79 USD mesačne na 105 USD mesačne – zvýšenie o 33 %.

Plán Advanced — zvýšenie z 299 USD mesačne na 399 USD mesačne – zvýšenie o 33 %

Noví zákazníci môžu stále využiť skúšobnú lehotu Shopify na 3 mesiace za 1 euro. Po uplynutí tejto doby im budú účtované nové ceny. Spoločnosť odporúča svojim zákazníkom, aby namiesto mesačných platieb teraz prešli na ročný plán. Ak si zákazníci obnovia ročný plán pred 23. aprílom, môžu ešte rok využívať staré sadzby.

Shopify sa nevyhne kritike

Shopify sa pravdepodobne nevyhne kritike zo strany obchodníkov. Tweet Merlina Suttera hovorí za mnohých obchodníkov jasne: “Vaši zákazníci čelia skutočným inflačným tlakom a rastúcim nákladom, ale žiadnej vate hrubého zisku,” pričom narážal na hrubý zisk spoločnosti Shopify vo výške 662 miliónov USD v treťom štvrťroku. Sutter ďalej uviedol: “Vaša obchodná komunikácia môže byť rozumná, ale toto nie je správny čas ani správna suma zvýšenia.”

Zákazníkom v Európe sa stále zobrazujú staré ceny (21 eur mesačne,pri ročnom predplatnom). Po 23. apríli by mali nové ceny platiť pre všetkých.

Týždenný podcast UPdate
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli
2 min. čítanie

Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli

Európska komisia (EK) odmietla návrh spoločnosti Booking Holdings na prevzatie švédskeho konkurenta eTraveli za 1,63 miliardy eur. Dôvodom rozhodnutia je obava, že spojenie by mohlo viesť k ešte väčšej dominancii firmy Booking medzi internetovými cestovnými agentúrami a v konečnom dôsledku by mohlo zvýšiť náklady pre hotely a zákazníkov.   Narušenie hospodárskej súťaže? Európska komisia argumentovala, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce
2 min. čítanie

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday. TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy. “Prinesie videá s možnosťou nakupovania a LIVE streamy priamo do informačných kanálov For You a poskytne značkám, obchodníkom a tvorcom nástroje na priamy predaj prostredníctvom nakupovateľného obsahu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nemecký eBay ruší platby v hotovosti
2 min. čítanie

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí. Napriek tomu je stále dostupná možnosť Click & collect, ale platby musia prebehnúť cez “existujúce štandardné spracovanie platieb”. Platby […]

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+