3 min. čítanie

ROZHOVOR: Ako vybudovať globálnu službu s obratom viac ako 1 milióna € a ziskom cez 500 000€ s 8 členným tímom (Peter Hrbáčik, Mangools)

Peter Hrbáčik je riaditeľ firmy, ktorá patrí medzi najlepších poskytovateľov SEO nástrojov. Mangools zakladal v roku 2014 sám a momentálne je súčasťou 8-členného tímu s ročným obratom presahujúcim 1 milión eur. Ako sa mu to podarilo? Existuje tu univerzálny návod na úspech či skrátka treba mať šťastie?

Hneď na začiatku nám Peťo poodhalí niečo zo svojho príbehu a zodpovie na otázku ako je možné, že firma za jeden rok zvýšila svoj obrat z 300 000 € na 1,200 000 €. Ďalej sa dozviete kedy a s akým nástrojom Peťo začínal, kedy sa rozhodol svojmu projektu venovať naplno a prečo.

Následne sa porozprávame o načasovaní, o tom, do akej miery je pre projekt kľúčové, či sa dá spustenie projektu načasovať cielene a ako to bolo v tomto prípade Mangools. Úspech sa často považuje za náhodu a veľa ľudí zabúda, čo všetko tejto „náhode“ predchádzalo. Aký má na túto tému názor Peťo a čo hovorí jeho osobná skúsenosť.

Pokúsime sa zodpovedať aj na otázku, kedy je ten správny moment nechať nejaký projekt tak a začať to skúsiť s niečím novým a zároveň nám Peťo opíše, aký má prístup k vytváraniu produktu on a ako veľmi dôležitý je pre neho marketing. Predstavte si, že máte super nápad na SaaS projekt, ale nie ste programátor a nemáte investora, čo robiť v takomto prípade? Dozviete sa to práve v tomto rozhovore spolu s tým, čo je kľúčové pri hľadaní programátora a či je dôležitejší skill alebo nadšenie.

Dotkneme sa aj problematiky cenotvorby a aké má Mangools skúsenosti s kupónmi a behaviorálnymi emailmi. Vypočujte si tiež ako ľudia reagujú na nástroj zadarmo a či je lepšou marketingovou stratégiou dlhodobo bezplatný produkt s obmedzeným využívaním alebo plnohodnotná freetrail verzia. Peťo nám porozpráva aj o tom, akým spôsobom experimentuje Mangools v rámci marketingu a najmä kedy a na základe čoho priberá do tímu nových ľudí. Na konci rozhovoru nám tiež vysvetlí, prečo sa rozhodol pre spoločný office v Bratislave a úplne na záver poskytne pre začiatočníkov v SaaS projektoch cennú radu.

V tomto videu sa dozviete:

 • Ako je možné, že Mangools za jeden rok zvýšili svoj obrat z 300 000 € na 1,200 000 €.
 • Kedy a s akým nástrojom začínal Peťo a kedy a prečo sa rozhodol svojmu projektu venovať naplno.
 • Do akej miery je pre projekt kľúčové načasovanie, či sa dá spustenie projektu načasovať cielene a ako to bolo v tomto prípade s Mangools.
 • Aký má Peťo názor na šťastie a náhodu a čo hovorí jeho osobná skúsenosť.
 • Kedy je ten správny moment nechať nejaký projekt tak a začať to skúsiť s niečím novým.
 • Aký má Peťo prístup k vytváraniu produktu a ako veľmi dôležitý je pre neho marketing.
 • Čo robiť v prípade, že máte super nápad na SaaS projekt, ale nie ste programátor a nemáte investora.
 • Čo je kľúčové pri hľadaní programátora a či je dôležitejší skill alebo nadšenie.
 • Ako postupovať pri cenotvorbe a čo funguje v prípade Mangools.
 • Čo sa stalo, keď Mangools ceny nástrojov zdvojnásobili.
 • Aké má Mangools skúsenosti s kupónmi a behaviorálnymi emailmi.
 • Či je lepšie z hľadiska marketingu poskytovať dlhodobo bezplatný produkt s obmedzeným využívaním alebo plnohodnotnú freetrail verziu.
 • Aké typy publisherov zapája Mangools v rámci affilu a či využívajú obchoďákov.
 • Kedy a na základe čoho Mangools priberá do tímu nových ľudí.
 • Prečo sa Peťo rozhodol mať pre firmu spoločný office a prečo práve v Bratislave.
 • Akým spôsobom Mangools experimentuje v oblasti marketingu?
 • Čo by Peťo odporučil začiatočníkovi pri SaaS projekte?

Zdieľať článok
Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Pri exporte sa nepýtajte ČI, ale KEDY… prečo nemusí byť CZ trh vždy prvou voľbou? (Ján Aštary – Dexfinity)
1 min. čítanie

Pri exporte sa nepýtajte ČI, ale KEDY… prečo nemusí byť CZ trh vždy prvou voľbou? (Ján Aštary – Dexfinity)

Čakanie na správny moment nie je v prípade expanzie až tak na mieste. Pokiaľ máte e-shop a vidíte v tom pridanú hodnotu, rozhodne by ste do toho mali ísť. Vie to priniesť obrovský obchodný potenciál a množstvo ďalších benefitov. Či je český trh vždy ideálna voľba pre expanziu, ako by mal prebiehať celý proces a […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Na čom “beží” e-shop GymBeam a čo to vie naučiť každého e-shopára. (Róbert Čižmár, GymBeam)
1 min. čítanie

Na čom “beží” e-shop GymBeam a čo to vie naučiť každého e-shopára. (Róbert Čižmár, GymBeam)

Je nevyhnutné pre e-shopy vyhľadávať riešenie webu na mieru, alebo sa od začiatku uspokoja s krabicovým produktom? GymBeam momentálne migruje svoje dáta z Magenta a je to proces na niekoľko mesiacov až rokov. Čo by v minulosti spravili inak, aby sa tomu vyhli, kedy reálne zvažovať custom riešenie od začiatku a na čo by sa […]

Štefan Polgári Štefan Polgári
Founder Ecommerce Bridge & Dognet
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+