
V rozhovore sa dozviete:
- 01:17 Čo sa zmenilo v B2B segmente za posledný rok?
- 06:34 Je aktuálny trend urobiť to celé ľahšie?
- 10:00 Dá sa spoľahnúť na spomínané vizuálne vyklikanie?
- 12:27 Aké sú hlavné produkty ponúkané nocode platformou?
- 16:47 Dá sa Vibration nocode systém napojiť napríklad na externú tlačiareň?
- 18:53 Posiela Vibration všetky dáta do make.com?
- 20:05 Ako vyzerá frontend?
- 23:57 Ako fungujú celé procesy?
- 27:25 Ako dlho trvá vývoj webu pomocou nocode metódy?
- 29:40 Čo dokáže AI v procese tvorby projektu?
Čo sa zmenilo v B2B segmente za posledný rok?
Sú štyri zóny a možnosti, ako to v súčasnosti prebieha. Na B2B platformy sa začína pozerať ako na klasické e-shopy a majú podobné požiadavky pri programovaní. Dalo by sa povedať, že Vibration spravil z ich riešenia čiastočne krabicový modul, kedy si to klienti dokážu poskladať podľa vlastných potrieb. Okrem toho vedia spraviť aj headless riešenie, ale primárne sa zameriavajú na klientov, ktorým riešia nie len programovanie, ale taktiež frontend. Spoločnosť vie vytiahnuť dáta cez API a sú akási vstupná brána do B2B platformy. Ako posledné stojí za zmienku AI.
Je aktuálny trend urobiť to celé ľahšie?
Presne to je hlavným cieľom. Pokiaľ sú systémy na rovnakej platforme, dáta sa môžu jednoducho pretiahnuť cez API. Ale čo je dôležité, nocode platforma ponúka používateľovi možnosť vyberať si prvky vizuálne bez toho, aby musel mať nejaké znalosti programovania. Automatizácií môžu byť následne desiatky alebo pokojne stovky, záleží od potrieb klienta. Vo Vibration majú aj expertov, ktorí vedia klientom pomôcť, avšak môžu si to v prípade záujmu nastaviť aj sami.
Dá sa spoľahnúť na spomínané vizuálne vyklikanie?
Samozrejme je to aj o testovaní. Ale vo Vibration sa snažia vyberať nástroje a služby, ktoré sú dlhodobo odskúšané. Majú ich sami zazmluvnené, takže klient sa môže spoľahnúť na to, že všetko prebehne v poriadku. V niektorých prípadoch robia aj dvojitú kontrolu, aby sa nestalo, že náhodou niekto príde o lead. Tie sú v dnešnej dobe extrémne vzácne.
Aké sú hlavné produkty ponúkané nocode platformou?
Vibration v tomto prípade robí napríklad správu produktov – manažment všetkého okolo produktov. Nejde len o jednoduché textové označenie prvku, ale využitie dynamických vecí, ktoré má človek nahrané v platforme. Ďalej je to spravovanie zákazníkov, CMS, import, export, plynulo až po košík či registráciu. Následne po predaji už často zase nasledujú nástroje externých partnerov, ako napríklad SuperFaktúra. Možno sa to zdá jednoduché, no aj napriek tomu majú zákazníci neustále nejaké požiadavky úprav na mieru.
Dá sa Vibration nocode systém napojiť napríklad na externú tlačiareň?
Pokiaľ je to v platforme make.com, tak áno, aktuálne je tam cez 1500 možností. Avšak pokiaľ by aj nie, vždy sa to dá programovať na mieru. Make.com je platforma s aplikáciami, ktoré si viete napojiť na rôzne služby podľa potreby.
Posiela Vibration všetky dáta do make.com?
Práve naopak, spoločnosť to využíva individuálne a púšťa len tie dáta, ktoré klient potrebuje.

Ako to celé uchopiť a postaviť B2B e-shop nám Ivan prišiel povedať už na začiatku roku 2023
Ako vyzerá frontend?
Spoločnosť má pripravené aj šablóny, z ktorých si vie zákazník vybrať. Pri B2B nie je taký veľký dôraz kladený na UX, ale skôr o UI. Ide o to, aby to bolo čo najviac jednoduché. Takže úprava šablóny netrvá dlho. Následne sa dajú doplniť rôzne veci podľa potrieb klienta.
Ako fungujú celé procesy?
Musia sa spojiť dva nástroje – teda spomínaný make.com a ďalší, ktorý máte ako spoločnosť (vo Vibration to je ClickUp) a tie si navzájom posielajú dáta.
Ako dlho trvá vývoj webu pomocou nocode metódy?
Pokiaľ nie sú v projekte nejaké špeciálne požiadavky, tak to riešenie sa dá spraviť veľmi rýchlo, kedy sa Vibration dostal z troch mesiacov príprav na približne mesiac.
Čo dokáže AI v procese tvorby projektu?
Ide o také klasické veci, ako úpravu produktových textov, alebo generovanie nových, pokiaľ by to človek potreboval.