Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
4 min. čítanie

Dá sa náročný B2B e-shop vyklikať? Prvá “nocode” B2B platforma na Slovenskom trhu (Ivan Potančok – Vibration)

Pri B2B biznise sa kladie väčší dôraz na funkčnosť webovej stránky, než na nejaký dizajn. Avšak nemôže tiež ani vyzerať ako z doby kamennej a najmä musí správne fungovať. Vibration prichádza s možnosťou poskladať si vlastnú verziu webu v jednoduchom editore, kde si však viete dohodnúť aj úpravy na mieru v prípade potreby. Čo je to nocode platforma, ako by mal vyzerať správny B2B web a ako dlho trvá spraviť takýto projekt nám do štúdia Ecommerce Bridge prišiel porozprávať CEO Vibration Ivan Potančok.

Štefan Polgári Štefan Polgári
Founder Ecommerce Bridge & Dognet
SLEDUJTE TENTO OBSAH Ako podcast

V rozhovore sa dozviete:

  • 01:17 Čo sa zmenilo v B2B segmente za posledný rok?
  • 06:34 Je aktuálny trend urobiť to celé ľahšie?
  • 10:00 Dá sa spoľahnúť na spomínané vizuálne vyklikanie?
  • 12:27 Aké sú hlavné produkty ponúkané nocode platformou?
  • 16:47 Dá sa Vibration nocode systém napojiť napríklad na externú tlačiareň?
  • 18:53 Posiela Vibration všetky dáta do make.com?
  • 20:05 Ako vyzerá frontend?
  • 23:57 Ako fungujú celé procesy?
  • 27:25 Ako dlho trvá vývoj webu pomocou nocode metódy?
  • 29:40 Čo dokáže AI v procese tvorby projektu?
Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Čo sa zmenilo v B2B segmente za posledný rok?

Sú štyri zóny a možnosti, ako to v súčasnosti prebieha. Na B2B platformy sa začína pozerať ako na klasické e-shopy a majú podobné požiadavky pri programovaní. Dalo by sa povedať, že Vibration spravil z ich riešenia čiastočne krabicový modul, kedy si to klienti dokážu poskladať podľa vlastných potrieb. Okrem toho vedia spraviť aj headless riešenie, ale primárne sa zameriavajú na klientov, ktorým riešia nie len programovanie, ale taktiež frontend. Spoločnosť vie vytiahnuť dáta cez API a sú akási vstupná brána do B2B platformy. Ako posledné stojí za zmienku AI.

Je aktuálny trend urobiť to celé ľahšie?

Presne to je hlavným cieľom. Pokiaľ sú systémy na rovnakej platforme, dáta sa môžu jednoducho pretiahnuť cez API. Ale čo je dôležité, nocode platforma ponúka používateľovi možnosť vyberať si prvky vizuálne bez toho, aby musel mať nejaké znalosti programovania. Automatizácií môžu byť následne desiatky alebo pokojne stovky, záleží od potrieb klienta. Vo Vibration majú aj expertov, ktorí vedia klientom pomôcť, avšak môžu si to v prípade záujmu nastaviť aj sami.

Dá sa spoľahnúť na spomínané vizuálne vyklikanie?

Samozrejme je to aj o testovaní. Ale vo Vibration sa snažia vyberať nástroje a služby, ktoré sú dlhodobo odskúšané. Majú ich sami zazmluvnené, takže klient sa môže spoľahnúť na to, že všetko prebehne v poriadku. V niektorých prípadoch robia aj dvojitú kontrolu, aby sa nestalo, že náhodou niekto príde o lead. Tie sú v dnešnej dobe extrémne vzácne.

Aké sú hlavné produkty ponúkané nocode platformou?

Vibration v tomto prípade robí napríklad správu produktov – manažment všetkého okolo produktov. Nejde len o jednoduché textové označenie prvku, ale využitie dynamických vecí, ktoré má človek nahrané v platforme. Ďalej je to spravovanie zákazníkov, CMS, import, export, plynulo až po košík či registráciu. Následne po predaji už často zase nasledujú nástroje externých partnerov, ako napríklad SuperFaktúra. Možno sa to zdá jednoduché, no aj napriek tomu majú zákazníci neustále nejaké požiadavky úprav na mieru.

Dá sa Vibration nocode systém napojiť napríklad na externú tlačiareň?

Pokiaľ je to v platforme make.com, tak áno, aktuálne je tam cez 1500 možností. Avšak pokiaľ by aj nie, vždy sa to dá programovať na mieru. Make.com je platforma s aplikáciami, ktoré si viete napojiť na rôzne služby podľa potreby.

Posiela Vibration všetky dáta do make.com?

Práve naopak, spoločnosť to využíva individuálne a púšťa len tie dáta, ktoré klient potrebuje.

Ako to celé uchopiť a postaviť B2B e-shop nám Ivan prišiel povedať už na začiatku roku 2023

Ako vyzerá frontend?

Spoločnosť má pripravené aj šablóny, z ktorých si vie zákazník vybrať. Pri B2B nie je taký veľký dôraz kladený na UX, ale skôr o UI. Ide o to, aby to bolo čo najviac jednoduché. Takže úprava šablóny netrvá dlho. Následne sa dajú doplniť rôzne veci podľa potrieb klienta.

Ako fungujú celé procesy?

Musia sa spojiť dva nástroje – teda spomínaný make.com a ďalší, ktorý máte ako spoločnosť (vo Vibration to je ClickUp) a tie si navzájom posielajú dáta.

Ako dlho trvá vývoj webu pomocou nocode metódy?

Pokiaľ nie sú v projekte nejaké špeciálne požiadavky, tak to riešenie sa dá spraviť veľmi rýchlo, kedy sa Vibration dostal z troch mesiacov príprav na približne mesiac.

Čo dokáže AI v procese tvorby projektu?

Ide o také klasické veci, ako úpravu produktových textov, alebo generovanie nových, pokiaľ by to človek potreboval.

Zdieľať článok
Štefan Polgári
Founder Ecommerce Bridge & Dognet

Už od puberty pracujem na vlastných projektoch. Veľmi skoro som pochopil, že robiť “weby pre klientov” je cesta do … nie úplne pre mňa. Tak som začal pracovať na vlastných projektoch. V 17 rokoch som mal portfólio asi 350 webov so zameraním na financie a poväčšine na českom trhu. Boli postavené na organickom vyhľadávaní zo Seznam.cz a keď trošku vylepšili algoritmus, weby “popadali”. Neskôr som sa zamestnal, okúsil prácu vo veľkej agentúre a aj na krásnej pozícii “IT project Manager”, kde by som vydržal do dôchodku, nebyť ambícií. Tak sme spoločne s agentúrou VISIBILITY rozbiehali affiliate sieť Dognet, ktorá úspešne operuje v CEE regióne už viac ako 10 rokov. Síce s VISIBILITY už sieť nepôsobí viac ako 4 roky, no jej kľúčová úloha pri štarte je nepopierateľná. Dognet má viacero podprojektov, ako napríklad knižky o online a affiliate marketingu Super Affiliate Academy, organizuje affiliate meetupy HotDognet (po celej CEE) a spolu organizoval affiliate konferenciu Affilhero. Robíme veľmi veľa pre edukáciu trhu. Medzičasom som spustil projekt Ecommerce Bridge, ktorý verím že v roku 2024 bude tak isto silne etablovaný v rámci CEE. Je to online magazín pre ecommerce scénu, eshopy a celkovo online podnikanie. Prevádzkujem tiež, asi jediné, Múzeum Mobilov v Európe. Som veľmi hrdý na to, akým spôsobom je celá firma a jej projekty postavené. Že už väčšinou nestoja na mojej osobe a mám úžasný team, ktorý vie viesť projekty aj bez môjho “mikromanažmentu”. Moje obľúbené motivačné bláboly: 👍 “Done is better than perfect” 👍 “Nestrelíš, nedáš gól” 👍 “Aj pád na hubu je krok vpred” 👍 “Veci treba robiť a nie sa o nich rozprávať” Ak si to dočítal až sem, gratulujem, máš veľa voľného času. Investuj ho do “strieľania” a nie krčmovým rečiam, ktoré ešte nikomu nepomohli.

Tento článok ti prináša

Vibration

Vibration je softvérové štúdio, ktoré sa zameriava na vývoj webových aplikácií a webových stránok na mieru. Vyvíjajú vlastný produkt sellio – komplexný, modulárny, cloudový systém, vhodný na tvorbu e-shopov, B2B riešení a informačných systémov. Sú na trhu už 11 rokov a dokončili viac ako 1200 projektov.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ťažký život CTO v GymBeam, ktorý vybavuje stovky tisíc objednávok mesačne (Róbert Čižmár, GymBeam)
1 min. čítanie

Ťažký život CTO v GymBeam, ktorý vybavuje stovky tisíc objednávok mesačne (Róbert Čižmár, GymBeam)

Spoločnosť GymBeam rastie raketovým tempom, a aj preto musí postupne obsadzovať pozície, ktoré nie sú pri menších e-shopoch úplne bežné. Na pozíciu CTO pred pár mesiacmi nastúpil Róbert Čižmár, ktorý už predtým pôsobil v IT tíme firmy. Čo všetko je jeho úlohou na novej pozícii, aký veľký tím riadi a či by dostal výpoveď, keby […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Ochranná známka pre e-shop? Kedy to má zmysel a koľko to stojí? (JUDr. Ján Boldizsár, Boldiz Law Firm s.r.o.)
1 min. čítanie

Ochranná známka pre e-shop? Kedy to má zmysel a koľko to stojí? (JUDr. Ján Boldizsár, Boldiz Law Firm s.r.o.)

Máte skvelý nápad na názov spoločnosti, no už je niekde registrovaný ako ochranná známka. Isto sa vám to počas života už niekedy stalo. Ale prečo by ste to mali riešiť aj pre vlastné podnikanie? Čo sú to vôbec ochranné známky, ako celý proces registrácie prebieha a koľko to stojí nám v štúdiu Ecommerce Bridge povedal […]

Štefan Polgári Štefan Polgári
Founder Ecommerce Bridge & Dognet
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+