Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

PPF posilňuje v e-commerce, kupuje podiel v spoločnosti InPost

Skupina PPF získava od spoločnosti Advent International 15-percentný podiel v poľskej spoločnosti InPost, ktorá prevádzkuje samoobslužné poštové boxy a logistické centrá pre internetové obchody.

PPF posilňuje v e-commerce, kupuje podiel v spoločnosti InPost

InPost patrí medzi najväčších doručovateľov pre e-shopy

Finančné impérium, ktoré vlastní rodina Kellnerovcov, je v súčasnosti druhým najväčším akcionárom spoločnosti InPost po spoločnosti Advent International s celkovým podielom 16,75 %. Súčasťou dohody je aj opcia pre PPF na odkúpenie ďalších 15 percent akcií InPost od Advent International.

Trhová hodnota spoločnosti InPost je takmer päť miliárd eur. PPF by mala za 15-percentný podiel zaplatiť približne 750 miliónov eur.

“Touto investíciou sme urobili významný krok k posilneniu nášho podnikania v oblasti elektronického obchodu, ktorý je popri finančných službách, telekomunikáciách a médiách jedným zo štyroch základných pilierov podnikania skupiny,” komentoval akvizíciu Didier Stoeseel, investičný riaditeľ PPF.

“Ako hlavný akcionár sme odhodlaní prispieť k medzinárodnej expanzii a rastu hodnoty spoločnosti InPost ako jednej z najdynamickejších spoločností vo svojom odvetví v Európe,” dodáva.

Spoločnosť prevádzkuje desaťtisíce výdajných balíkomatov

Spoločnosť InPost, ktorej akcie sa obchodujú na burze Euronext Amsterdam, bola založená v roku 1999 v Poľsku. V súčasnosti pôsobí v ďalších ôsmich západoeurópskych krajinách – Belgicku, Francúzsku, Taliansku, Luxembursku, Holandsku, Portugalsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

InPost prevádzkuje viac ako 29 000 balíkomatov a buduje distribučné centrá, aby zákazníkom aj online predajcom zabezpečila najlepšie možné služby.

Skupina PPF pôsobí v dvadsiatich piatich krajinách. Investuje do rôznych odvetví, od finančných služieb cez telekomunikácie, médiá, biotechnológie, nehnuteľnosti až po strojárstvo. PPF pôsobí v Európe, Ázii a Severnej Amerike.

Skupina, ktorú po smrti zakladateľa Petra Kellnera spoluvlastní jeho manželka Renáta Kellnerová a jej rodina, má vo svojom portfóliu majetok v hodnote 40,1 miliardy EUR a zamestnáva 70 000 ľudí na celom svete.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+