Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Pilulka plánuje ďalšiu verejnú ponuku akcií

Nový kapitál plánuje Pilulka využiť na posilnenie trhového podielu na zahraničných trhoch, konkrétne v Maďarsku, Rakúsku a Rumunsku.

Pilulka plánuje ďalšiu verejnú ponuku akcií
Zdroj: Facebook Pilulka

Pilulka získala prvým úpisom 2 milióny eur

Online lekáreň Pilulka, ktorá pôsobí v Českej republike aj na Slovensku, chce získať nový kapitál prostredníctvom sekundárnej verejnej ponuky akcií (SPO). Pred samotnou verejnou emisiou umožnila doterajším akcionárom uplatniť si prednostné právo na úpis nových akcií za cenu 450 českých korún (19 eur) za kus. V období od 23. mája do 6. júna prebehla prvá tranža, pri ktorej využilo ponuku 45 doterajších akcionárov. Tí upísali 110  268 akcií za celkovo 49,62 milióna korún (asi 2,1 milióna eur).

Verejná emisia akcií odštartovala 8. júna a potrvá do 22. júna. Pilulka v nej ponúkne 389 732 akcií. Informovala o tom spoločnosť. Pilulka vstúpila úspešne ako prvá e-commerce spoločnosť na trh Start Burzy cenných papierov Praha v septembri 2020.

Týždenný podcast UPdate

„Výsledok prvého kola nie je možné hodnotiť inak ako jasný úspech. Doterajší akcionári jasne podporili firmu a vďaka tomu má Pilulka už teraz dostatok hotovosti na uskutočnenie svojich plánov, “ hodnotí prvé kolo Jan Sýkora, partner spoločnosti WOOD & Company.  

Verejnej emisii akcií, ktorá na pražskej burze Start odštartovala 8. júna, predchádzala dvojtýždňová lehota na uplatnenie prednostného práva na úpis nových akcií pre doterajších akcionárov spoločnosti Pilulka. Úpis prebiehal mimo verejnú ponuku burzového systému Start v dňoch 23. mája až 6. júna 2023. Nadväzujúca verejná emisia potrvá do 22. júna. Veľkosť lotu je desať akcií.

Najväčšími akcionármi Pilulky sú jej zakladatelia Petr a Martin Kasovci s 34,8-percetným podielom, druhým najväčším akcionárom je All-Star Holding zo skupiny WOOD & Company s 18,64-percentným podielom. V prípade predaja plánovaného objemu v druhej sekundárnej ponuke klesne podiel týchto akcionárov na 29,04 percenta, resp. 15,56 percenta. Novo upísané akcie z prvej tranže a sekundárnej verejnej ponuky by potom tvorili 16,55-percentný podiel.

Nový kapitál plánuje Pilulka využiť na posilnenie trhového podielu na zahraničných trhoch, konkrétne v Maďarsku, Rakúsku a Rumunsku, ďalej na rozvoj aktivít v oblasti digitalizácie a e-health a realizáciu prípadných akvizícií v Česku alebo na zahraničných trhoch.  

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Nákupné správanie Indov sa mení
2 min. čítanie

Nákupné správanie Indov sa mení

Čína už nie je najľudnatejšou krajinou. V roku 2022 ju predbehla India s viac ako 1,43 miliardami ľudí. Sledovať zmenu spotrebiteľského správania v najobývanejšej krajine preto môže byť dobrý indikátor toho, kam sa uberá nákupné správanie.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+