1 min. čítanie

Neevidovanie tržieb. Finančná správa odhalila porušovanie zákona o eKase

Kontrolóri Finančnej správy preverili v novembri 883 firiem, pričom porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice zistili v 192 prípadoch. Najčastejšie podnikatelia neevidovali tržby, informovala v piatok FS.

Neevidovanie tržieb. Finančná správa odhalila porušovanie zákona o eKase

Najhoršie dopadli gastro a retail

Finančná správa v novembri kontrolovala najmä pohostinstvá, jedálne, zariadenia účelového stravovania, ale tiež nešpecializované predajne v maloobchode. Z celkového počtu kontrol bolo uskutočnených 611 formou online monitorovania na mieste a 328 formou kontrolných nákupov.

„Porušenie zákona odhalili kontrolóri v 192 prípadoch, čo predstavuje 58,4 percenta z celkového počtu kontrolných nákupov a 19,86 percenta z celkového počtu kontrol vrátane monitorovania,“ spresnila hovorkyňa FS Martina Rybanská. Podnikatelia pritom najčastejšie porušili zákon tým, že neevidovali tržby, čo sa preukázalo v 141 prípadoch. Kontrolóri uložili pokuty vo výške 46 340 eur.

Opakované porušenie zákona 

Pracovníci FS sa okrem iného zamerali aj na podnikateľov, ktorí v minulosti tržbu neevidovali. Celkovo takto skontrolovali 36 podnikateľov a v desiatich prípadoch opakovaných kontrolných nákupov zistili rovnaké porušenie zákona.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením
6 min. čítanie

Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením

Pozrite sa na príklady ako využiť aplikáciu WhatsApp for Business na zvýšenie predajov. Shein začína ponúkať zánovné položky. Zhrnuli sme najzaujímavejšie májové udalosti a pridali k nim vlastný pohľad na vec.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+