Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Neevidovanie tržieb. Finančná správa odhalila porušovanie zákona o eKase

Kontrolóri Finančnej správy preverili v novembri 883 firiem, pričom porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice zistili v 192 prípadoch. Najčastejšie podnikatelia neevidovali tržby, informovala v piatok FS.

Neevidovanie tržieb. Finančná správa odhalila porušovanie zákona o eKase

Najhoršie dopadli gastro a retail

Finančná správa v novembri kontrolovala najmä pohostinstvá, jedálne, zariadenia účelového stravovania, ale tiež nešpecializované predajne v maloobchode. Z celkového počtu kontrol bolo uskutočnených 611 formou online monitorovania na mieste a 328 formou kontrolných nákupov.

„Porušenie zákona odhalili kontrolóri v 192 prípadoch, čo predstavuje 58,4 percenta z celkového počtu kontrolných nákupov a 19,86 percenta z celkového počtu kontrol vrátane monitorovania,“ spresnila hovorkyňa FS Martina Rybanská. Podnikatelia pritom najčastejšie porušili zákon tým, že neevidovali tržby, čo sa preukázalo v 141 prípadoch. Kontrolóri uložili pokuty vo výške 46 340 eur.

Opakované porušenie zákona 

Pracovníci FS sa okrem iného zamerali aj na podnikateľov, ktorí v minulosti tržbu neevidovali. Celkovo takto skontrolovali 36 podnikateľov a v desiatich prípadoch opakovaných kontrolných nákupov zistili rovnaké porušenie zákona.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+