Red Bull mal poškodiť spoločnosť Monster

Americký výrobca energetických nápojov Monster obviňuje rakúskeho konkurenta Red Bull z praktík narúšajúcich hospodársku súťaž. Firma to oznámila agentúre Reuters po tom, čo protimonopolné regulátory Európskej únie vykonali neohlásené kontroly v Red Bulle.

„Monster sa domnieva, že sa stal terčom praktík Red Bullu poškodzujúcich hospodársku súťaž. Nie sme prekvapení rozhodnutím Európskej komisie začať vyšetrovanie Red Bullu vo viacerých členských štátoch EÚ,“ uviedla firma

Európska komisia o neohlásených kontrolách informovala minulý týždeň. „Komisia sa obáva, že kontrolovaná firma možno porušila protimonopolné pravidlá EÚ, ktoré zakazujú kartely a obmedzujúce obchodné praktiky,“ uviedla. „Spoločnosť možno porušila pravidlá EÚ, ktoré zakazujú zneužívanie dominantného postavenia,“ dodala.

Komisia síce neoznámila názov podniku, Red Bull však následne oznámil, že kontroly sa uskutočnili v jeho prevádzkarňach. K obvineniu zo strany spoločnosti Monster sa rakúsky podnik odmietol vyjadriť. Dodal však, že plánuje s Európskou komisiou plne spolupracovať. Komisia môže v prípade porušovania protimonopolných pravidiel vymerať firmám pokutu až desať percent z ich celosvetových tržieb.