2 min. čítanie

Moderátorka Andrea je v skutočnosti program. Zoznam prichádza s revolučnou novinkou

Svet umelej inteligencie sa neustále rozvíja a prináša nám nové možnosti. Kým pred pár rokmi sme o ňom nevedeli takmer nič, v súčasnosti nestíhame sledovať všetky pokroky, s ktorými prichádza. Jedným z nich je jazykový model ChatGPT, ktorý dokáže vyprodukovať množstvo textu a informácií.

Moderátorka Andrea je v skutočnosti program. Zoznam prichádza s revolučnou novinkou

Redakcia Topky.sk testuje ako prvá na Slovensku umelú inteligenciu v spravodajstve

Moderovanie správ bolo doteraz záležitosťou ľudí, ktorí museli mať zodpovedajúce skúsenosti. S príchodom umelej inteligencie sa to ale môže zmeniť. Zoznam predstavuje moderátorku, ktorá vyzerá ako živá osoba, je to ale umelá inteligencia.

Andrea moderuje správy na portáli Topky.sk. Nie je to živý človek, ale umelá inteligencia.

Redakcia Topiek testuje ako prvá na Slovensku umelú inteligenciu v spravodajstve. Poskytovanie informácií je určite jednou zo schopností, pri ktorých umelá inteligencia postupne nachádza svoje uplatnenie. Za spravodajstvom Topiek ale stojí reálny človek, ktorý titulky jednotlivých článkov vybral.

Môžete si ju pozrieť v tomto videu.

Týždenný podcast UPdate

Najdôležitejšie správy dňa prináša moderátorka Andrea

Umelá inteligencia sa čoraz viac stáva súčasťou našich životov. Európsky parlament zriadil nový výbor, ktorého úlohou je zaoberať sa práve umelou inteligenciou a jej dopadmi na náš život. Zatiaľ čo umelá inteligencia dokáže niektoré profesie už teraz nahradiť, v iných bude naďalej stredobodom pozornosti človek.

V každom prípade, použitie umelej inteligencie na moderovanie spravodajstva je ďalším príkladom toho, ako sa technológie môžu použiť na zlepšenie a inováciu v rôznych oblastiach. Ide o významný krok smerom k budúcnosti a prispôsobeniu sa rýchlo meniacim sa potrebám a trendom v digitálnom svete.

Umelá inteligencia (AI) sa v posledných rokoch stáva stále dôležitejšou súčasťou spravodajských médií. Zatiaľ čo novinári stále zostávajú hlavnými tvorcami obsahu, AI môže pomôcť zjednodušiť ich prácu tým, že zlepšuje a urýchľuje spracovanie a analýzu veľkého množstva dát.

Credit: HNonline

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+