2 min. čítanie

Meta v Cannes predstavila nové možnosti ako sa značky môžu spojiť so zákazníkmi

Tento týždeň na Cannes Lions International Festival of Creativity spoločnosť Meta predstavila  novinky, ktoré majú marketérom pomôcť dostať sa bližšie k potenciálnym zákazníkom.

Meta v Cannes predstavila nové možnosti ako sa značky môžu spojiť so zákazníkmi
Zdroj: Depositphotos

Meta predstavila inovatívne možnosti reklamy riadenej umelou inteligenciou pre Messenger, ktorých cieľom je zvýšiť angažovanosť značky využitím čoraz častejšieho používania súkromných správ. Spoločnosť sa snaží zefektívniť interakcie so zákazníkmi a zvýšiť aktívnu angažovanosť prostredníctvom pokročilých technológií.

Umelá inteligencia zlepší interakcie so zákazníkmi

Jednou z kľúčových funkcií, ktoré Meta testuje, je určená na riešenie najčastejších otázok, ktoré podniky dostávajú na Messengeri.

Tento nástroj je navrhnutý tak, aby pomáhal zákazníkom ľahko nakupovať produkty a získavať zákaznícku podporu tým, že prirodzeným a pútavým spôsobom odpovedá na obľúbené otázky. 

Efektívnym riešením bežných otázok môže tento systém potenciálne ušetriť čas firiem a znížiť potrebu ľudského zásahu, čím sa urýchli zákaznícka spokojnosť a proces objednávania.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Tento vývoj nadväzuje na predchádzajúce úsilie spoločnosti Meta v rámci platformy Messenger Bots, ktorá bola spustená v roku 2016. Napriek počiatočnému vlažnému prijatiu botov Messenger by rozšírené možnosti nového systému A.I. mohli ponúknuť pútavejšie a efektívnejšie riešenie interakcie so zákazníkmi.

Nové možnosti propagácie správ

Meta tiež zavádza nový nástroj na propagáciu správ, ktorý marketérom umožňuje vytvárať, spravovať a odosielať platené marketingové správy prostredníctvom Správcu reklám používateľom, ktorí sa prihlásili na ich prijímanie. Cieľom tejto funkcie je uľahčiť nepretržitú spoluprácu so zákazníkmi tým, že umožňuje značkám doručovať propagačný obsah priamo do schránok používateľov služby Messenger.

Týždenný podcast UPdate

Aktualizácia z nedávnej udalosti Meta Conversations odhaľuje, že podniky používajúce Správcu reklám pre WhatsApp teraz môžu spoločnosti Meta poskytnúť svoje zoznamy účastníkov. Systém umelej inteligencie potom identifikuje optimálnu podmnožinu príjemcov na základe konkrétnych marketingových cieľov, ako je napríklad konverzia potenciálnych zákazníkov alebo zvýšenie povedomia o produkte. Spoločnosť Meta plánuje v budúcnosti rozšíriť tieto možnosti na Messenger, čím sa potenciálne zvýši cielené oslovovanie a miera konverzie.

Dokáže umelá inteligencia dostatočne verne kopírovať ľudský prístup? Stratégia spoločnosti Meta využíva rastúci trend súkromných správ s nádejou, že zvýšená aktivita správ sa premietne do väčšej vnímavosti k propagačnému obsahu. Účinnosť tohto prístupu pri zvyšovaní záujmu a angažovanosti spotrebiteľov sa však ešte len ukáže.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+