Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Meta reaguje na nový zákon DMA. Buduje vlastný obchod s aplikáciami

Spoločnosť Meta testuje vlastný obchod s aplikáciami na Facebooku. To by umožnilo vývojárom prezentovať svoje aplikácie a uľahčilo by to používateľom ich priame stiahnutie bez toho, aby museli opustiť sociálnu sieť.

Meta reaguje na nový zákon DMA. Buduje vlastný obchod s aplikáciami

Meta testuje vlastný obchod s aplikáciami na Facebooku

Spoločnosť Meta plánuje umožniť sťahovanie aplikácií prostredníctvom reklám na Facebooku. To by jej mohlo umožniť konkurovať najväčším online obchodom s aplikáciami, ako sú Google Play a App Store.

Tento krok, ktorý sa bude týkať len európskych používateľov a vývojárov, je reakciou na pripravovaný zákon EÚ o digitálnych trhoch (DMA). Ten bude vyžadovať, aby spoločnosti Google a Apple sprístupnili svoje mobilné platformy alternatívnym spôsobom sťahovania aplikácií. To by mohlo spoločnosti Meta umožniť získať väčšiu kontrolu nad distribúciou aplikácií a potenciálne aj nad platbami v aplikáciách.

Nový typ reklám sa má začať ako pilotný projekt s niekoľkými vybranými vývojármi aplikácií pre Android ešte v tomto roku.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+