1 min. čítanie

Meta reaguje na nový zákon DMA. Buduje vlastný obchod s aplikáciami

Spoločnosť Meta testuje vlastný obchod s aplikáciami na Facebooku. To by umožnilo vývojárom prezentovať svoje aplikácie a uľahčilo by to používateľom ich priame stiahnutie bez toho, aby museli opustiť sociálnu sieť.

Meta reaguje na nový zákon DMA. Buduje vlastný obchod s aplikáciami

Meta testuje vlastný obchod s aplikáciami na Facebooku

Spoločnosť Meta plánuje umožniť sťahovanie aplikácií prostredníctvom reklám na Facebooku. To by jej mohlo umožniť konkurovať najväčším online obchodom s aplikáciami, ako sú Google Play a App Store.

Tento krok, ktorý sa bude týkať len európskych používateľov a vývojárov, je reakciou na pripravovaný zákon EÚ o digitálnych trhoch (DMA). Ten bude vyžadovať, aby spoločnosti Google a Apple sprístupnili svoje mobilné platformy alternatívnym spôsobom sťahovania aplikácií. To by mohlo spoločnosti Meta umožniť získať väčšiu kontrolu nad distribúciou aplikácií a potenciálne aj nad platbami v aplikáciách.

Nový typ reklám sa má začať ako pilotný projekt s niekoľkými vybranými vývojármi aplikácií pre Android ešte v tomto roku.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+