1 min. čítanie

Lidl v Dánsku postupne ukončí predaj tabakových výrobkov

Lidl sa stane prvým reťazcom s potravinami v krajine, ktorý si stanovil za cieľ ukončiť predaj tabakových výrobkov.

Lidl v Dánsku postupne ukončí predaj tabakových výrobkov

Lidl bez tabaku

Dánska divízia nemeckého diskontného reťazca Lidl v utorok oznámila, že obchody v škandinávskej krajine ukončia v roku 2028 predaj tabakových produktov.

Dánske obchody Lidl už pritom stiahli z pultov pätinu (20 percent) balíčkov cigariet, uviedla spoločnosť. Zároveň všetky nové obchody reťazca už nebudú predávať tabakové výrobky. Prvý obchod bez tabaku sa otvorí v severnom meste Herning vo štvrtok.

Jeden z iniciátorov tohto kroku, zástupca manažéra nákupu spoločnosti Lidl Denmark Khalil Jehya Taleb, označil toto rozhodnutie za “dôležitý krok k budúcnosti bez dymu”.

Podľa dánskej onkologickej spoločnosti v krajine zomrie každý rok takmer 16-tisíc ľudí na následky fajčenia.

V Holandsku už Lidl prestal predávať tabakové výrobky od jesene 2021. Od roku 2024 už holandské supermarkety vo všeobecnosti nebudú môcť predávať cigarety a iné tabakové výrobky.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+