2 min. čítanie

Instagram mení algoritmy: Zamerajte sa na virálnosť a dĺžku Reels

Instagram vydal v krátkej dobe 2 zmeny algoritmov. Buďte v obraze a optimalizujte svoje strátegie.

Instagram mení algoritmy: Zamerajte sa na virálnosť a dĺžku Reels
Zdroj: Depositphotos

Dôraz na zdieľateľnosť

Samotný šéf Instagramu Adam Mosseri zdôraznil dôležitosť zdieľateľného obsahu. Vzhľadom na výrazný nárast zapojenia používateľov prostredníctvom priamych správ sa Instagram rozhodol uprednostňovať obsah, ktorý sa bude šíriť práve cez právy.

Mosseri tvorcom radí, aby do svojho obsahu prirodzene integrovali možnosť zdieľania. Tento posun je zvýraznený novým počtom “odoslaných” zobrazení, ktoré Instagram po roku testovania zavádza vo väčšej miere.

„Nenúťte sa do toho ako tvorca, ale ak môžete, myslite pri tvorbe obsahu na to, aby ste vytvorili obsah, ktorý by ľudia chceli poslať priateľovi, niekomu, na kom im záleží, a to vám časom pomôže zvýšiť dosah.“

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Ak chcete vytvárať obsah, ktorý podporuje zdieľanie, je nevyhnutné pochopiť spúšťače, ktoré stoja za správaním používateľov. A to sú emócie.

Ako využiť nové prvky vo svojej stratégii:

  1. Inšpirujte a bavte: Zamerajte sa na vytváranie inšpiratívneho, zaujímavého a vtipného obsahu. Pozitívny obsah, ktorý vyvoláva obdiv a šťastie, sa bude zdieľať s väčšou pravdepodobnosťou.
  2. Emocionálne prepojenie: Zapojte prvky prekvapenia, aby ste zvýšili pozitívny emocionálny vplyv svojho obsahu a zvýšili pravdepodobnosť jeho zdieľania.
  3. Spoločný cieľ: Spoločnosť Meta chce podporiť pozitívne skúseností používateľov. Zosúladenie vášho obsahu s týmito cieľmi pomôcť zvýšiť angažovanosť.

Distribúcia dlhších Reels

Instagram tiež objasnil svoj postoj k distribúcii dlhších Reels. Napriek počiatočným nejasnostiam platforma potvrdila, že používatelia síce môžu zverejňovať Reels dlhšie ako 90 sekúnd, ale dlhšie klipy nebudú odporúčané v sekciách Explore alebo Reels.

Na jednej strane teda Instagram zjednodušuje možnosť nahrávania, no výrazne ovplyvňuje potenciál dosahu. Platforma sa obhajuje výsledkami prieskumu, podľa ktorého používatelia v týchto priestoroch na odporúčanie uprednostňujú kratšie klipy. Dlhší obsah jednoducho zvykne znižovať celkovú angažovanosť.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+