2 min. čítanie

Instagram kopíruje konkurenciu. Zameral sa na aplikáciu BeReal

Atraktívny vizuál, filtre, upravené fotky. Umelá “dokonalosť” ľudí omrzela a hľadajú autenticitu. Aj preto je aplikácia BeReal na vzostupe a zaujala nielen užívateľov, ale aj konkurenciu. Práve Instagram v poslednom čase stráca akosi dych a jeho inovácie sa až nápadne podobajú na tie od konkurencie. 

Instagram kopíruje konkurenciu. Zameral sa na aplikáciu BeReal

Milióny stiahnutí BeReal v priebehu pár mesiacov

Instagram je známy tým, že kopíruje funkcie TikToku. Zdá sa však, že najnovšie má v hľadáčiku aplikáciu BeReal, ktorá podľa analýzy spoločnosti data.ai prekročila 10 miliónov stiahnutí.Táto aplikácia je na vzostupe. “Len v 1. štvrťroku 2022 zaznamenala aplikácia BeReal celosvetovo 3,3 milióna stiahnutí, čo je o 390 % viac ako v 4. štvrťroku 2021,” uviedla spoločnosť data.ai.

BeReal je založený na náhodnej správe, ktorá sa každý deň v inom čase odošle všetkým užívateľom s výzvou, aby sa podelili o to, čo v danej chvíli robia. A to všetko v priebehu 2 minút. Táto aplikácia sa označuje aj ako “anti Instagram”. Vďaka rýchlemu procesu zdieľania nie je možné fotografie upravovať.

zdroj: BeReal

Instagram spustil funkciu duálneho fotoaparátu

Ako sa dalo očakávať, vzhľadom na pozornosť, ktorú získava BeReal, Instagram hľadá spôsoby, ako využiť funkcie, ktoré konkurencii fungujú. Nedávno spustil nový režim “duálneho” fotoaparátu. Používatelia tak môžu zachytávať obsah a svoje reakcie súčasne pomocou predného aj zadného fotoaparátu telefónu. Rovnako ako aplikácia BeReal.

Instagram teraz testuje ďalšiu funkciu, ktorá sa nápadne podobá funkcii BeReal. Užívateľom umožní pridať k príspevkom QR kód, ktorí môžu ostatní užívatelia naskenovať a pomocou mapy vidieť, kde sa práve nachádzate. Táto funkcia vyvoláva miernu kontroverziu, pretože deti by mohli verejne zdieľať svoju polohu. Instagram bude musieť v tomto smere postupovať opatrne a vymyslieť, ako do funkcie zabudovať obmedzenia, aby ľudia nezverejňovali svoju domácu adresu celému svetu.

Aplikácia BeReal poskytuje presné informácie o polohe len vašim kontaktom v aplikácii, zatiaľ čo pri verejnom zverejnení budú môcť náhodní používatelia vidieť len vašu približnú polohu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+