Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

GymBeam v objemovke. Narástol aj vďaka Black Friday

Značka GymBeam sa v e-commerce skloňuje viac a viac. Rok 2023 bol bezpochyby rekordný – okrem obratu cez 4 miliardy korún dosiahla medziročný rast 60 % a priazeň jej vyslovilo 1,5 milióna nových zákazníkov. Čo chystá do nového roka?

GymBeam v objemovke. Narástol aj vďaka Black Friday
Zdroj: GymBeam

Najväčší e-shop s fitness sortimentom v našom regióne naplno vyťažil Black Friday – spoločnosti sa podarilo predať rekordný milión kusov produktov a dosiahnuť medziročný nárast o 76 %.

O raste firmy sme sa porozprávali s Daliborom Cicmanom, zakladateľom a CEO značky GymBeam v našom štúdiu.

V novom roku sa spoločnosť chce sústrediť predovšetkým na upevňovanie pozície na už existujúcich trhoch. Slovenský a český trh sú najsilnejšie a zamerajú sa aj na najnovší trh v Taliansku a DACH región. Najväčšie zmeny značku čakajú v oblasti logistiky. GymBeam chce dominovať s 5 logistickými centrami a novým unikátnym autostorom v Košiciach. Investícia za takmer 147 miliónov korún by mala zastrešiť automatizáciu až 80 % objednávok. Firma vďaka tomu chce sústrediť viac pracovnej sily na sofistikovanejšiu prácu, než je expedícia. Navyše je v pláne otvorenie skladu v Taliansku.

E-shop plný vlastnej značky

GymBeam má vo svojom portfóliu viac ako 120 značiek a tisíce produktov a až 80 % sortimentu tvorí ich vlastná značka. Ponúka sa navýšenie čísla, no CEO GymBeamu Dalibor Cicman to pre tento rok nevníma ako prioritu. „Sme schopní prirodzene zvyšovať podiel našich vlastných produktov. Zákazníci sa k nám vracajú a my môžeme nielen predikovať, aké produkty si vyberú, ale hlavne upravovať produkty priamo podľa ich potrieb. Ako strategickou prioritou tak stále vnímame spokojnosť zákazníkov, tá je pre nás vždy na prvom mieste.” uzatvára Cicman.

Najčerstvejší rozhovor s Mariánom Greššákom z GymBeamu sa zameriava na dôležitosť videoprodukcie značky, vďaka ktorej rastie.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+