4 min. čítanie

Beží váš e-shop v AWS? Neplaťte nič navyše

Veľa firiem má z dobrých dôvodov infraštruktúru v AWS. Dokonca sa dá povedať, že je už akýmsi štandardom. S rastúcou veľkosťou vášho e-shopu ale býva čoraz zložitejšie spravovať celé riešenie. Rovnako náklady na jeho prevádzku sa šplhajú nahor.

Lucie Rybičková Lucie Rybičková
Chief Marketing Officer
Beží váš e-shop v AWS? Neplaťte nič navyše

Čo s tým?

Spoločnosť vshosting~, jednotka v spravovanom hostingu na Slovensku, e-shopperom ponúka možnosť outsourcovať starostlivosť o infraštruktúru v AWS. Ich seniorní administrátori majú mnohoročné skúsenosti s prevádzkou veľkých riešení. Vďaka tomu vám dokážu prevádzku optimalizovať a všetky technológie v rámci AWS prostredia postaviť tak, aby ich finančná náročnosť bola čo najmenšia a prevádzka bola maximálne efektívna.

To najlepšie z AWS a povestná kvalita administrátorov vshosting~ k tomu

Globálne cloudové riešenia, ako práve AWS, umožňujú e-shopom bleskovú škálovateľnosť, ich datacentrá nájdete po celej zemeguli a ich známe značky majú punc kvality. Možno ste ale už aj vy sami narazili na to, že aj títo poskytovatelia majú svoje limity.

Medzi najčastejšie skloňovanými býva zložitosť nastavenia, absencia kvalitnej podpory (prípadne podpora za horibilné sumy) a tiež vysoká cena za prevádzku, akonáhle e-shop vyrastie nad určitú hranicu.

„Preto sme sa rozhodli klientom, ktorí preferujú prostredie globálneho cloudu, ponúknuť komplexné riešenie, ktoré spája to najlepšie z AWS so špičkovou kvalitou podpory administrátorov vshostingu,“ hovorí David Lintimer, obchodný riaditeľ spoločnosti vshosting.

Podľa jeho slov dokážu experti vo vshostingu celé riešenie optimalizovať, odľahčiť tak vývojárom e-shopov prácu, ktorí sa tak konečne môže naplno venovať programovaniu a ušetriť vám desiatky percent nákladov na prevádzku infraštruktúry.

Úspora až 70% (!!!)

Vo vshostingu sa toho rozhodne neboja – sebavedome tvrdia, že klientom dokážu ušetriť až 70 % nákladov na prevádzku AWS infraštruktúry.

„Vysoké náklady sú najčastejšou sťažnosťou firiem, ktoré prevádzkujú infraštruktúru v AWS. Akonáhle totiž prerastiete z malého e-shopu do väčšieho, veľkosť faktúr vám začne raketovo narastať. AWS si totiž účtuje extra poplatky za množstvo čiastkových operácií, ktoré potom veľmi rýchlo narastajú. Zároveň často vidíme, že celá infraštruktúra nie je optimálne nastavená, a preto je veľmi neúsporná. A to dokonca aj v prípadoch, keď si ju klient nechal za nemalé peniaze navrhnúť od špecializovanej firmy,“ vysvetľuje David Lintimer.

Zabúda sa tiež na ďalšie veľké výdavky za prevádzku AWS infraštruktúry, ktoré sú často skryté v nákladoch na vývojárov, ktorí sa vo väčšine firiem o celé riešenie starajú. Pretože vývojový tím už aj tak majú, opticky to vyzerá, že ich správa hostingu nič nestojí.

„To je ale iba ilúzia. Vývojári na túto činnosť nie sú špecializovaní, trávia ňou preto neúmerne veľa času a výsledky navyše nie sú ideálne. Takže platíte drahé hodiny programátorov, ktoré pritom netrávia vývojom, na ktorý ste ich skutočne najali,“ dodáva Lintimer.

Ďalšiu výraznú úsporu predstavuje variant hybridného riešenia, ktoré kombinuje infraštruktúru v AWS s tou priamo vo vshostingu. Veľa e-shopov totiž v AWS prevádzkuje aj časti svojej infraštruktúry, pri ktorých sa prevádzka v globálnom cloude nemusí vyplácať. Typickým príkladom je veľká databáza, kde pri AWS platíte od určitého objemu za jej prevádzku neúmerne vysoké čiastky a ešte vám k tomu naúčtujú poplatok za každú vykonanú operáciu.

V takom prípade môžete ušetriť nemalé financie presunom persistentných služieb na vyhradené riešenie od vshosting~, kde vám ponúknu lacnejšiu prevádzku, nulové poplatky za zápisové operácie v kombinácii s výrazne vyšším výkonom, vyšším SLA a lepšími možnosťami škálovania.

Spolu s vyššie popísanými optimalizačnými krokmi sa vo vshostingu obvykle dostanete na úspory vyššie ako 40 %, často až 70 %. Pritom si stále môžete zachovať napríklad aplikačnú časť v prostredí AWS so všetkými výhodami dynamického škálovania či špecifiká vami napísanej aplikácie tak, aby bol prechod na hybridné riešenie čo najľahší.

Či už váš e-shop v AWS beží, alebo prechod do globálneho cloudu ešte len chystáte, zvážte nezáväznú konzultáciu s expertmi vshostingu. Pomôžu vám odladiť to do najmenšieho detailu, postarajú sa o všetko okolo operations a zároveň minimalizujú vaše náklady.

Zdieľať článok
Lucie Rybičková
Chief Marketing Officer

Od roku 2008 sa venuje marketingu. Začínala na pozícii marketingovej špecialistky, teraz je CMO vo vshostingu. Je bilingválna a vyštudovala manažment a marketing na Univerzite v Mannheime.

Vshosting
Tento článok ti prináša

Vshosting

Vshosting spravuje hostingovú infraštruktúru cez 60% českých a slovenských e-shopov. Či už sa jedná stredný alebo veľký e-shop, nachádza najvhodnejšie riešenie v oblasti hostingu. 24/7 podpora Na telefón reagujeme do 60 sekúnd, požiadavky riešia senior admini obvykle do 15 minút. Maximálna spoľahlivosť Vďaka vlastnému datacentru zaisťujeme vysokú dostupnosť aj bezpečnosť. Kompletná správa Dokážeme zariadiť všetko ohľadom správy hostingu. Naši experti majú 15 rokov skúseností. Sústreďte sa na svoj biznis, správu infraštruktúry nechajte na nás Postaráme sa o to, aby všetko bežalo rýchlo, hladko a bez výpadkov. Aj v prípade návštevnostných špičiek, napríklad pri Black Friday. Individuálny prístup a maximálna ústretovosť k vašim požiadavkám Navrhneme kompletné hostingové riešenie na základe spoločného dohovoru. Pomôžeme vám aj s individuálnymi požiadavkami, keď budete napríklad potrebovať sprevádzkovať menej obvyklú technológiu alebo poradiť s optimalizáciou kód Najväčšou referenciou pre nás je 16 rokov kvalitnej pomoci tisíckam IT firiem a e-shopov všetkých veľkostí.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
5 min. čítanie

Redizajn a migrácia e-shopu: Všetko, čo potrebujete vedieť

V posledných rokoch zaznamenal e-commerce na Slovensku významný rast. Až v roku 2022 zažil mierny pokles na úrovni 13 %. Na výkon e-shopov dnes vplývajú mnohé faktory. Medzi tie najvýznamnejšie patrí vojna, inflácia či energetická kríza. V čase neistoty však majú majitelia internetových obchodov veľkú šancu zainvestovať do rozvoja a predbehnúť tak konkurenciu, ktorá sa snaží […]

Ivan Cingel Ivan Cingel
Chief Operating Officer v CREATIVE sites
Prečítať článok
5 min. čítanie

Prieskum slovenských e-shopov (E-shop Barometer 2022)

E-shop Barometer je pravidelný prieskum realizovaný medzi slovenskými e-shopmi s rôznorodou ponukou produktov a služieb. Aj uplynulý siedmy ročník, pod taktovkou ui42 v spolupráci s KPMG na Slovensku, priniesol náhľad pod pokrievku slovenskej e-commerce scény. Prečítajte si aké očakávania mali e-shoperi na Vianoce poznačené energetickou krízou a vysokou infláciou. Aké kroky plánujú napríklad aj v […]

Robo Háger Robo Háger
Marketing Director
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+