4 min. čítanie

Beží váš e-shop v AWS? Neplaťte nič navyše

Veľa firiem má z dobrých dôvodov infraštruktúru v AWS. Dokonca sa dá povedať, že je už akýmsi štandardom. S rastúcou veľkosťou vášho e-shopu ale býva čoraz zložitejšie spravovať celé riešenie. Rovnako náklady na jeho prevádzku sa šplhajú nahor.

Lucie Rybičková Lucie Rybičková
Chief Marketing Officer
Beží váš e-shop v AWS? Neplaťte nič navyše

Čo s tým?

Spoločnosť vshosting~, jednotka v spravovanom hostingu na Slovensku, e-shopperom ponúka možnosť outsourcovať starostlivosť o infraštruktúru v AWS. Ich seniorní administrátori majú mnohoročné skúsenosti s prevádzkou veľkých riešení. Vďaka tomu vám dokážu prevádzku optimalizovať a všetky technológie v rámci AWS prostredia postaviť tak, aby ich finančná náročnosť bola čo najmenšia a prevádzka bola maximálne efektívna.

To najlepšie z AWS a povestná kvalita administrátorov vshosting~ k tomu

Globálne cloudové riešenia, ako práve AWS, umožňujú e-shopom bleskovú škálovateľnosť, ich datacentrá nájdete po celej zemeguli a ich známe značky majú punc kvality. Možno ste ale už aj vy sami narazili na to, že aj títo poskytovatelia majú svoje limity.

Medzi najčastejšie skloňovanými býva zložitosť nastavenia, absencia kvalitnej podpory (prípadne podpora za horibilné sumy) a tiež vysoká cena za prevádzku, akonáhle e-shop vyrastie nad určitú hranicu.

„Preto sme sa rozhodli klientom, ktorí preferujú prostredie globálneho cloudu, ponúknuť komplexné riešenie, ktoré spája to najlepšie z AWS so špičkovou kvalitou podpory administrátorov vshostingu,“ hovorí David Lintimer, obchodný riaditeľ spoločnosti vshosting.

Podľa jeho slov dokážu experti vo vshostingu celé riešenie optimalizovať, odľahčiť tak vývojárom e-shopov prácu, ktorí sa tak konečne môže naplno venovať programovaniu a ušetriť vám desiatky percent nákladov na prevádzku infraštruktúry.

Úspora až 70% (!!!)

Vo vshostingu sa toho rozhodne neboja – sebavedome tvrdia, že klientom dokážu ušetriť až 70 % nákladov na prevádzku AWS infraštruktúry.

„Vysoké náklady sú najčastejšou sťažnosťou firiem, ktoré prevádzkujú infraštruktúru v AWS. Akonáhle totiž prerastiete z malého e-shopu do väčšieho, veľkosť faktúr vám začne raketovo narastať. AWS si totiž účtuje extra poplatky za množstvo čiastkových operácií, ktoré potom veľmi rýchlo narastajú. Zároveň často vidíme, že celá infraštruktúra nie je optimálne nastavená, a preto je veľmi neúsporná. A to dokonca aj v prípadoch, keď si ju klient nechal za nemalé peniaze navrhnúť od špecializovanej firmy,“ vysvetľuje David Lintimer.

Zabúda sa tiež na ďalšie veľké výdavky za prevádzku AWS infraštruktúry, ktoré sú často skryté v nákladoch na vývojárov, ktorí sa vo väčšine firiem o celé riešenie starajú. Pretože vývojový tím už aj tak majú, opticky to vyzerá, že ich správa hostingu nič nestojí.

„To je ale iba ilúzia. Vývojári na túto činnosť nie sú špecializovaní, trávia ňou preto neúmerne veľa času a výsledky navyše nie sú ideálne. Takže platíte drahé hodiny programátorov, ktoré pritom netrávia vývojom, na ktorý ste ich skutočne najali,“ dodáva Lintimer.

Ďalšiu výraznú úsporu predstavuje variant hybridného riešenia, ktoré kombinuje infraštruktúru v AWS s tou priamo vo vshostingu. Veľa e-shopov totiž v AWS prevádzkuje aj časti svojej infraštruktúry, pri ktorých sa prevádzka v globálnom cloude nemusí vyplácať. Typickým príkladom je veľká databáza, kde pri AWS platíte od určitého objemu za jej prevádzku neúmerne vysoké čiastky a ešte vám k tomu naúčtujú poplatok za každú vykonanú operáciu.

V takom prípade môžete ušetriť nemalé financie presunom persistentných služieb na vyhradené riešenie od vshosting~, kde vám ponúknu lacnejšiu prevádzku, nulové poplatky za zápisové operácie v kombinácii s výrazne vyšším výkonom, vyšším SLA a lepšími možnosťami škálovania.

Spolu s vyššie popísanými optimalizačnými krokmi sa vo vshostingu obvykle dostanete na úspory vyššie ako 40 %, často až 70 %. Pritom si stále môžete zachovať napríklad aplikačnú časť v prostredí AWS so všetkými výhodami dynamického škálovania či špecifiká vami napísanej aplikácie tak, aby bol prechod na hybridné riešenie čo najľahší.

Či už váš e-shop v AWS beží, alebo prechod do globálneho cloudu ešte len chystáte, zvážte nezáväznú konzultáciu s expertmi vshostingu. Pomôžu vám odladiť to do najmenšieho detailu, postarajú sa o všetko okolo operations a zároveň minimalizujú vaše náklady.

Zdieľať článok
Lucie Rybičková
Chief Marketing Officer

Od roku 2008 sa venuje marketingu. Začínala na pozícii marketingovej špecialistky, teraz je CMO vo vshostingu. Je bilingválna a vyštudovala manažment a marketing na Univerzite v Mannheime.

Tento článok ti prináša

Vshosting

VShosting je profesionálna hostingová spoločnosť, ktorá ponúka riešenia pre IT a e-commerce. Sú Google Partner a ponúkajú komplexné digitálne kampane prispôsobené potrebám klienta. Majú vlastné dátové centrum a poskytujú 24/7 podporu.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako najlepšie vybrať performance agentúru či freelancera
20 min. čítanie

Ako najlepšie vybrať performance agentúru či freelancera

Pri výbere dodávateľa marketingových služieb pre váš e-shop či iný projekt máte na trhu na výber viacero možností. Pri tomto výbere je veľmi dôležité vedieť sa správne rozhodnúť, ale aj vedieť si správne nastaviť očakávania. Takisto pýtať sa správne otázky a dávať si pozor na „red flags“, pri ktorých by mohol váš výber dopadnúť tak, […]

Martin Bulák Martin Bulák
CEO & PPC špecialista / BOOSTERS
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+