Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Alza hlási zvýšený záujem o využitie projektu Digitálny žiak

Vládny projekt na podporu zvýšenia digitálnej gramotnosti u študentov má úspech – potvrdzuje to aj internetový obchod Alza.sk. Hlavným ťahákom pre mladých ľudí sú notebooky.

Alza hlási zvýšený záujem o využitie projektu Digitálny žiak

Projekt Digitálny žiak, iniciovaný Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, poskytuje mladým Slovákom finančný príspevok vo výške 350 € na nákup notebooku. Spoločnosť Alza.sk k tomu pridáva bonus a zľavu na záruku okamžitej výmeny.

„Za prvé tri mesiace od celoplošného spustenia projektu evidujeme medziročný rast o viac ako 13 % v počte predaných notebookov, v rámci kategórie tablety je to nárast o takmer 60 %,“ hovorí Andrea Slaná, country manažérka Alza.sk. E-shop ďalej uvádza, že najobľúbenejším artiklom je notebook, ktorý si v rámci projektu Digitálny žiak volí takmer 77 % zákazníkov. Ten sa pohybuje v priemernej cene 687 €, pri tabletoch je to 508 €. 

Do národného projektu Digitálny žiak na Slovensku spadá približne 152 000 oprávnených študentov. Uplatneniť si digitálny príspevok a zakúpiť si konkrétne digitálne zariadenie je možné v širokej škále maloobchodných prevádzok s digitálnou technikou v rámci celého Slovenska.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+