3 min. čítanie

Zomrel Ken Block, kráľ virálneho marketingu

Ken Block bol jedným z kráľov brandového obsahu. Jeho séria videí Gymkhana má viac ako pol miliardy pozretí. Spolu s ním odchádza nielen veľká osobnosť rally športu, ale aj virálneho marketingu.

Zomrel Ken Block, kráľ virálneho marketingu

Nehoda na snežnom skútri

Ken Block, manažér športového marketingu, ktorý si sám sadol za volant a stal sa uznávaným profesionálnym jazdcom rallye a kaskadérom na YouTube, zomrel v pondelok pri nehode na snežnom skútri. Mal 55 rokov.

Jeho smrť potvrdila spoločnosť Hoonigan, ktorú spoluzakladal a úrad šerifa v okrese Wasatch v štáte Utah.

Vo vyhlásení šerifa sa uvádza: “Pán Block, ktorý žil v Park City v štáte Utah, sa v pondelok okolo 14.00 h viezol na snežnom skútri po strmom svahu, keď sa skúter prevrátil a privalil ho.” Na mieste ho vyhlásili za mŕtveho. Príčinu smrti určí štátny úrad súdneho lekára.

Úspešný podnikateľ, športovec a influencer

Máloktorý majiteľ firmy dokáže presvedčiť stovky miliónov ľudí, aby sledovali videá jeho značky len preto, že ich to baví. Presne to však dokázal spoluzakladateľ spoločnosti DC Shoes Ken Block. 

“Ken bol vizionár, priekopník a ikona. A predovšetkým otec a manžel. Bude nám nesmierne chýbať,” uviedol tím v príspevku so smutnou správou. Bol to vizionár, pretože dokázal skutočne predať svoje schopnosti jazdca rallye a spojiť ich s ostatnými podnikateľskými aktivitami.

V roku 1989 založil so svojím spolužiakom z vysokej školy Damonom Wayom značku DC shoes, ktorá sa špecializuje na skate topánky. V roku 2004 ju Block a Way predali spoločnosti Quicksilver, ale Block naďalej pôsobil ako riaditeľ značky, takže naďalej ovplyvňoval smerovanie a filozofiu značky, ale zároveň mu to umožnilo venovať sa iným podnikom. To zahŕňalo nielen rallye, ale aj skateboarding, snowboarding a motokros.

Týždenný podcast UPdate

Zatiaľ čo v rallye bol najúspešnejší a dosiahol mnoho popredných umiestnení na podujatiach organizovaných v rámci X Games, v seriáli majstrovstiev sveta v rallye (WRC) sa objavil na 25 podujatiach na najvyššej úrovni rallye športu, ale nedosahoval stabilne najvyššie priečky. Napriek tomu je pre masové publikum jedným z najznámejších jazdcov rallye vôbec.

Vďačí za to najmä svojej sérii Gymkhana. Videá zobrazujúce Blockove vodičské schopnosti v netradičných prostrediach dosiahli spolu viac ako pol miliardy pozretí; tieto virály slúžili aj ako obsah propagujúci značky súvisiace s Blockom. Nielen DC Shoes, ale aj energetické nápoje Monster, automobilky Subaru a nakoniec Ford a v neposlednom rade Hoonigan Racing, ktorá predáva aj vybavenie pre pretekárske autá.

Zdĺhavé opisy sú v tomto prípade zbytočné, treba to jednoducho vidieť. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+