2 min. čítanie

Zmena na čele spoločnosti Alibaba France. Sébastien Badault odchádza po šiestich rokoch

Spoločnosť Alibaba Group vymenovala Michelle Lau a Paula de Billyho za spoločných výkonných riaditeľov spoločnosti Alibaba Group vo Francúzsku. Ako uvádza čínsky gigant, tento model spoločného riadenia "spája osvedčené schopnosti dvojice v oblasti rozvoja podnikania a technológií". Michelle a Paul budú podriadení J. Michaelovi Evansovi, prezidentovi spoločnosti Alibaba Group. Svojich nových úloh sa zhostili vo februári tohto roku.

Zmena na čele spoločnosti Alibaba France. Sébastien Badault odchádza po šiestich rokoch

Francúzsko je pre Alibabu dôležitým trhom

Michelle a Paul sú v našom odvetví nielen uznávanými lídrami, ale zároveň sme presvedčení, že vytvoria dynamický a inovatívny manažérsky tím,” povedal J. Michael Evans, prezident spoločnosti Alibaba Group. Francúzsko predstavuje pre skupinu Alibaba Group dôležitý a strategický trh s najväčšími svetovými značkami. Francúzsko je tiež známe jednou z najväčších európskych startupových komunít.

Michelle Lau bude dohliadať na maloobchodnú stratégiu, partnerstvá so značkami a tímovú kultúru spoločnosti Alibaba vo Francúzsku. Paul de Billy bude riadiť stratégiu digitálnej transformácie pre zákazníkov a partnerov, inovácie a technologickú infraštruktúru. Tieto nové vymenovania nasledujú po odchode Sébastiena Badaulta.

Michelle Lau promovala v Hongkongu, Paul de Billy študoval na Sorbonne

Michelle Lau pracuje v spoločnosti Alibaba Group vo Francúzsku od roku 2016. V roku 2020 prešla na vedúcu pozíciu v tíme Senior Strategic Partnership, kde dohliadala na kľúčové strategické účty pre hlavné obchodné jednotky v oblasti digitálnych riešení od elektronického obchodu po platby, digitálnu infraštruktúru a logistiku. 

Michelle Lau bude dohliadať na maloobchodnú stratégiu,kľúčové partnerstvá a tímovú kultúru.

Pred nástupom do spoločnosti Alibaba Group bola Michelle zodpovedná za marketing a rozvoj podnikania v spoločnostiach Printemps, Alain Figaret a Hong Kong Trade Development Council. Je absolventkou programu MBA na HEC Paris a bakalárkou psychológie na Čínskej univerzite v Hongkongu. 

Paul de Billy je zodpovedný za európske partnerstvá a aliancie spoločnosti Alibaba Cloud Intelligence a do spoločnosti Alibaba Cloud Intelligence France nastúpil v roku 2018 ako obchodný riaditeľ. 

Paul bude riadiť stratégiu digitálnej transformácie pre zákazníkov a partnerov, inovácie a technologickú infraštruktúru.

Svoju kariéru začal v spoločnosti Devoteam. V roku 2008 začal pracovať v spoločnosti Microsoft na rôznych pozíciách a potom bol vymenovaný za obchodného riaditeľa verejnej cloudovej platformy Microsoft Azure vo Francúzsku. Paul je absolventom univerzity Sorbonne Paris 1 a EM Lyon Business School.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+