2 min. čítanie

Zisk odevného reťazca H&M klesol, prekonal však očakávania trhov

Zisk švédskeho odevného reťazca H&M zaznamenal v druhom štvrťroku súčasného obchodného roka mierny pokles, prekonal však očakávania trhov. Navyše firma si veľa sľubuje od tretieho kvartálu, ktorý podľa nej odštartoval dobre. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zisk odevného reťazca H&M klesol, prekonal však očakávania trhov
Zdroj: Depositphotos

Zisk švédskeho odevného reťazca H&M zaznamenal v druhom štvrťroku súčasného obchodného roka mierny pokles, prekonal však očakávania trhov. Navyše firma si veľa sľubuje od tretieho kvartálu, ktorý podľa nej odštartoval dobre.

Analytici očakávali horší výsledok

Za druhý štvrťrok obchodného roka 2022/2023, čo predstavuje obdobie od marca do konca mája, dosiahla maloobchodná sieť H&M prevádzkový zisk 4,74 miliardy švédskych korún (401,87 milióna eur). V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho obchodného roka to znamená pokles o 4,8 percenta.

Aj napriek poklesu je však výsledok lepší, než sa čakalo. Analytici oslovení spoločnosťou Refinitiv počítali s poklesom prevádzkového zisku na 4,07 miliardy korún.

H&M, druhý najväčší odevný reťazec na svete po španielskej spoločnosti Inditex, pod ktorú patrí značka Zara, sa rozhodol viac sa zamerať na bohatších spotrebiteľov a pozornosť presunul na svoju luxusnejšiu značku Cos. Na trhu lacnejších odevov sa totiž výraznejšie presadzuje čínsky gigant rýchlej módy Shein.

„Letná kolekcia bola prijatá dobre a tretí kvartál mal veľmi dobrý štart,” povedala šéfka H&M Helena Helmerssonová. Na to poukázal objem tržieb v prvom mesiaci tretieho štvrťroka obchodného roka. Tržby v miestnej mene sa za obdobie 1. až 27. jún zvýšili medziročne o 10 percent.

Aktualizácia:

Akcie maloobchodného predajcu módy H&M poskočili o viac ako 17 % po tom, ako jeho zisk za druhý štvrťrok prekonal odhady, keďže opatrenia na znižovanie nákladov začali prinášať ovocie a jeho letná kolekcia profitovala z teplejšieho počasia v Európe.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+