Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Zásadný krok pre ecommerce logistiku. Služba Amazon Shipping prichádza do Indie

Amazon niekoľko mesiacov v tichosti testoval novú službu pre externých predajcov v Indii. Službu Amazon Shipping teraz sprístupnili obchodníkom tretích strán priamo pre ich zákazníkov. Spoločnosť sa na svojom kľúčovom zahraničnom trhu snaží zopakovať model, ktorý funguje v USA už niekoľko mesiacov.

Zásadný krok pre ecommerce logistiku. Služba Amazon Shipping prichádza do Indie

Čo to znamená pre ecommerce?

Verejnosť pozná Amazon ako najväčšieho globálneho ecommerce hráča. Mnoho firiem a obchodníkov predáva svoje produkty pomocou online trhovísk Amazonu. Spoločnosť tiež prevádzkuje obrovské fulfillment centrá a posledné roky vo veľkom investuje do logistiky.

Začiatkom tohto roka otvorila spoločnosť svoju logistickú sieť pre externých obchodníkov v USA. Urobila tak  prostredníctvom služby Buy with Prime. Analytici tvrdia, že Amazon môže týmto krokom predstavovať obrovskú výzvu pre konkurenciu, pretože si vybudoval takmer “nedobytný priekop v oblasti logistiky”.

“Logistika spoločnosti Amazon je dnes masívna a plne integrovaná od fulfillment centier až po prah domu spotrebiteľov, hoci slúži len spoločnosti Amazon; ďalším krokom je jej otvorenie pre predajcov mimo Amazonu a presne to sa deje,” napísal začiatkom tohto roka Ben Thompson zo Stratechery.

Služba Amazon Shipping

Indické noviny Economic Times ako prvé informovali o službe Amazon Shipping a dodali, že služba sa vzťahuje na všetky druhy výrobkov okrem nebezpečného tovaru.

Amazon, ktorý za posledných sedem rokov investoval v Indii viac ako 6,5 miliardy dolárov, tvrdí, že ponúka dopravu za “konkurencieschopné ceny”. Rozšírenie prepravnej služby Amazonu však môže znamenať problém pre domáce firmy Delhivery, Ecom Express a dokonca aj pre staršie logistické giganty vrátane Blue Dart a India Post. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+