1 min. čítanie

Zaostrené na voľby: reklamy na platformách Mety musia označovať použitie AI

Generatívna AI dokáže vytvárať realistické obrazy, čo nahráva dezinformáciám. Platformy sa preto snažia zaviesť nové pravidlá a obmedziť zavádzanie cez použitie digitálne vytvorených alebo upravených správ.

Zaostrené na voľby: reklamy na platformách Mety musia označovať použitie AI
Zdroj: Depositphotos

Meta upravuje podmienky pri reklamách s označením sociálne témy, voľby a politika. Inzerenti musia uviesť, keď ich reklama “obsahuje fotorealistický obrázok, video alebo realisticky znejúci zvuk, ktorý bol digitálne vytvorený alebo upravený pomocou umelej inteligencie alebo iných metód”. V priebehu minulého roka podobné opatrenia zaviedol YouTube aj TikTok

Meta sa chce vyhnúť špekuláciám najmä v nadchádzajúcich prezidentských voľbách v USA, určite to však oceníme aj na našom území. S príchodom umelej inteligencie je čoraz jednoduchšie vytvárať falošné informácie, deepfakes a poškodiť konkurentov. 

Nastavenie reklám pri vybraných kategóriách bude ošetrené takýmto upozornením.

 

Uverejnil/-a @mattnavarra
Zobraziť v Threads

 

Poučenie z minulosti

Účty, ktoré nebudú nariadenie rešpektovať, dostanú ban. Po skúsenostiach pri predchádzajúcich voľbách Meta týždeň pred americkými prezidentskými voľbami politické reklamy vypne. Chce tým vytvoriť moratórium, aby sa v posledné dni nešírili neoverené informácie.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+