2 min. čítanie

Zaostrené na inovácie, kreativitu, AI a prístupnosť. Prestížna technologická konferencia WebExpo opäť zaplnila Palác Lucerna

V sálach pražskej Lucerny vystúpilo 91 medzinárodných špičkových odborníkov zo sveta technológií. Okrem prednášok, praktických workshopov, diskusií a konzultácií s mentormi boli pripravené aj rôzne aktivity pre deti – detský kútik pre najmenších a praktické workshopy pre starších, kde si mohli oťukať základy programovania, vyskúšať 3D tlač a pracovať s nástrojmi generatívnej umelej inteligencie.

Zaostrené na inovácie, kreativitu, AI a prístupnosť. Prestížna technologická konferencia WebExpo opäť zaplnila Palác Lucerna
Zdroj: WebExpo

Nabitý dvojdňový program

Novinky a aktuálne témy týkajúce sa vývoja webových stránok, UX dizajnu, marketingu a podnikania prilákali 1 571 účastníkov z rôznych častí sveta vrátane USA, Austrálie, Izraela a Nového Zélandu. Jednotlivé sály praskali vo švíkoch vďaka prezentáciám svetoznámych rečníkov vrátane autora komiksových bestsellerov Nathana W. Pylea, mladej a nádejnej vývojárky Any Rodrigues, konzultantky dizajnových systémov Geri Reid a školiteľa v oblasti riadenia a vedenia ľudí Edoarda Bindo Zanea.

Medzi českými a slovenskými menami nechýbal ani stratég značky Michal Pastier, PPC expertka Markéta Kabátová, lovec hackerov Jindřich Karásek či odborníčka na využitie nástrojov umelej inteligencie v biznise Anna Bohoněk.

„Za najväčší úspech tohtoročného podujatia považujem vysokú účasť. Na veľtrh WebExpo prišlo takmer 1 600 ľudí,“ povedala spokojne riaditeľka konferencie Šárka Štrossová a dodala: „Veľkým ťahákom bola nielen téma umelej inteligencie, ale najmä prednášajúci, ktorí patria medzi svetovú špičku. Zamerali sme sa aj na aktuálnu tému súčasného dizajnu, a to na prístupnosť digitálnych produktov. Je načase, aby sa webové stránky dali ľahko používať všetkým ľuďom bez ohľadu na ich zdravotný stav alebo iné obmedzenia.“

Exkluzívne workshopy s najlepšími

Tretí deň WebExpa už tradične patril praktickým celodenným workshopom. Účastníci mali možnosť intenzívne pracovať na zdokonaľovaní svojich zručností podľa svojho odboru, a to priamo po boku medzinárodných hviezd – stať sa majstrom výkonu webu s Harrym Robertsom, vylepšiť používateľské rozhranie pomocou animácií s Cassie Evans alebo sa zamerať na problémy komplexných používateľských rozhraní s Vitalym Friedmanom.

Nenechajte si ujsť WebExpo 2025

Ďalší ročník konferencie WebExpo má nielen stanovený dátum, a to 28. – 30. mája 2025, ale aj prvé lastovičky na zozname prednášajúcich. Už teraz sa môžete tešiť na skúseného matadora UX dizajnu a zakladateľa UX 365 Academy Joea Naotoliho, ktorý priletí až z USA, kreatívnu kodérku a špecialistku na CSS a digitálnu udržateľnosť Michelle Barker, či dizajnéra so zameraním na vizualizáciu dát Nadieha Bremera.

Vstupenky na WebExpo 2025 si môžete zakúpiť v predstihu na https://webexpo.net/tickets/.

Tlačová správa

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Communication Summit 2024: Neprestávajte sa pýtať!
10 min. čítanie

Communication Summit 2024: Neprestávajte sa pýtať!

Komunikujte pozitívne, jednoducho, bez greenwashingu a inteligentne s AI. Takto by sa dal zhrnúť 7. ročník konferencie Communication Summit od spoločnosti Blue Events, ktorá sa konala 5. júna v O2 universum. Či už ste boli medzi štyrmi stovkami návštevníkov, alebo nie, pozrite si súhrn toho najdôležitejšieho, čo počas programu odznelo.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Creative Restart 2024 o tvorivej vášni a vízii
3 min. čítanie

Creative Restart 2024 o tvorivej vášni a vízii

Digitálna agentúra Taste organizuje druhý ročník Creative Restart, ktorý sa uskutoční 20. júna 2024 v Kine Lucerna. Za prípravou celého line-upu opäť stojí Roman Číhalík, ktorý si ako leitmotív tohtoročnej konferencie zvolil tému Passion & Vision. Na pódiu uvidíme renomovaných českých i zahraničných tvorcov z rôznych kreatívnych oblastí. Tešiť sa môžete napríklad na dizajnérku Annu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Omrvinky na koberci, veľké veci na plátne. Taká bola posledná zastávka Ecommerce Bridge LIVE pred letnou pauzou v Nitre
4 min. čítanie

Omrvinky na koberci, veľké veci na plátne. Taká bola posledná zastávka Ecommerce Bridge LIVE pred letnou pauzou v Nitre

Každá konferencia Ecommerce Bridge LIVE je výnimočná priestorom, rečníkmi aj návštevníkmi. V Nitre ste sa mohli inšpirovať príbehom úspešných slovenských značiek, ostrieľaných agentúr aj poprednej banky. Stretnutie v meste pod Zoborom však bolo výnimočné – krstili sme tam prvý tlačený e-commerce časopis.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+