Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Zalando zvyšuje predajcom sadzby

Spoločnosť Zalando zavádza od 1. júla základnú sadzbu pre predajcov a značky tretích strán. Partneri budú musieť platiť mesačne 40 eur. V posledných mesiacoch zvýšili svoje sadzby pre predajcov aj trhoviská Amazon a eBay.

Zalando zvyšuje predajcom sadzby
Zdroj: Unsplash

Provízia sa mení na paušál

Predaj cez Zalando bude od 1. júla drahší. Módna platforma zavedie paušálne poplatky formou predplatného. Obchodníci zapojení do programu Connected Retail zaplatia 480 eur ročne. Ten bude mať podobu mesačného poplatku 40 eur. Nemecké trhovisko si doteraz účtovalo províziu len v prípade uskutočneného predaja. 

Predajcovia budú platiť províziu až do výšky 22 percent.

Platforma tiež upravuje provízie pre Connected Retail, program pre kamenné predajne, ktoré predávajú na Zalande. V súčasnosti predajcovia platia províziu od 5 do 18 percent z hrubej predajnej ceny. Od apríla sa bude pohybovať od 5 do 22 percent.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Za exkluzivitu si obchodníci priplatia 

Ďalšou významnou zmenou je politika predaja. Obchodníci budú môcť ponúkať produkty, ktoré sa už na Zalande predávajú, ale len vtedy, keď budú vypredané. Za tieto produkty zaplatí predajca províziu od 5 do 22 percent. Na tovar, ktorý obchodník predáva formou exkluzivity, uplatňuje Zalando ešte vyššiu sadzbu: províziu od 7 do 25 percent.

Podľa platformy zostanú náklady na platobné služby na úrovni 1,45 až 1,55 percenta. V roku 2024 sa však ešte môžu zvýšiť. Predajcovia dostali čas do 31. marca. Do tohto dátumu sa  majú rozhodnúť a spočítať si, ako nové náklady ovplyvnia ich marže. Platforma považuje objednávky vykonané po tomto dátume za akceptovanie nových podmienok.

Prepúšťaniu sa nevyhol ani nemecký gigant

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť Zalando oznámila, že zruší stovky pracovných miest. Podľa zakladateľov spoločnosť čelí hospodárskej kríze po pandémii. “Nie sme tam, kde by sme mali byť, a v dôsledku toho musíme prijať ešte rozhodnejšie opatrenia,” uviedli zakladatelia Robert Gentz a David Schneider v utorkovom liste zamestnancom.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+