Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Zalando urobilo radikálny krok. Odstránilo všetky recenzie produktov

Internetové trhovisko Zalando odstránilo zo svojej platformy recenzie produktov. Namiesto uverejnenia recenzie môžu teraz zákazníci odpovedať na dotazník o informáciách o výrobku uvedených na stránke.

Zalando urobilo radikálny krok. Odstránilo všetky recenzie produktov

Recenzie produktov sú vo všeobecnosti dôležitou súčasťou európskeho ecommerce. Z minuloročného prieskumu napríklad vyplynulo, že najmenej 55 % Nemcov sa pri online nákupe rozhoduje na základe recenzií.

Falošné recenzie sú však bežným problémom. Európska komisia už v minulosti vyzvala online platformy, aby prijali opatrenia proti falošným recenziám.

Diskusia na sieti Linkedin

Spoločnosť Zalando sa prekvapivo rozhodla odstrániť zo svojej platformy všetky recenzie produktov. Odstránenie si všimlo niekoľko ecommerce odborníkov a začali diskutovať na sieti Linkedin. Samotná spoločnosť Zalando zatiaľ nevydala žiadne vyhlásenie, takže nie je jasné, či ide o dočasné alebo trvalé rozhodnutie.

V júli zaviedlo trhovisko funkciu merania postavy, ktorá má zákazníkom pomôcť nájsť správnu veľkosť. Rady vychádzajú z ich vlastných mier, ktoré sa uložia po vyhotovení dvoch fotografií. To má zákazníkom pomôcť nájsť správnu veľkosť na prvý pokus. Mohlo by to znamenať, že platforma chce otestovať, ktoré faktory ovplyvňujú jej mieru konverzie.

Prieskum namiesto recenzií

Na stránkach produktov už návštevníci nemôžu vidieť žiadne recenzie produktov. Platforma však stále ponúka informácie o produktoch. Pod týmito informáciami sa návštevníkom zobrazuje dotazník, v ktorom sú dotazovaní, či im poskytnuté informácie pomáhajú pri rozhodovaní o kúpe.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+