Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Zakladateľ Shoptetu spúšťa nový startup

Miroslav Uďan, zakladateľ spoločnosti Shoptet a významná osobnosť českého elektronického obchodu, dáva o sebe opäť vedieť. Po dvanástich rokoch v kresle generálneho riaditeľa prichádza s novým startupom. Článok priniesol Forbes.cz.

Zakladateľ Shoptetu spúšťa nový startup

Startup nesie poetický názov Out of Dark 

Uďan stále zostáva pri elektronickom obchode, ktorému rozumie najviac, len prechádza od platformy na budovanie e-shopov k monitorovaniu a zlepšovaniu cesty zákazníka. Out of Dark budú firmy využívať na mapovanie a zlepšovanie celého životného cyklu zákazníka, čo sľubuje poskytnúť v jednom prehľadnom dashboarde.

“Shoptet mi umožnil detailne pochopiť všetky zákutia podnikania. Poznám nielen pohľad zákazníkov, ale aj to, čo trápi samotných podnikateľov,” hovorí Uďan. “To je jeden z dôvodov, prečo zakladám vlastný startup, ktorý bude firmám pomáhať od akvizície až po udržanie zákazníkov v jednoduchom a prehľadnom prostredí s využitím umelej inteligencie,” sumarizuje svoj projekt.

Kapitál získal predajom podielu

Kapitál na založenie spoločnosti Out of Dark získal predajom polovice svojho podielu v spoločnosti Shoptet, ktorý donedávna predstavoval 30 %. Kupcom nie je nikto iný ako jeden z najbohatších Čechov – bystrý investor Ondřej Tomek. Ten doteraz prostredníctvom svojho fondu Impulse Ventures vlastnil sedemdesiat percent spoločnosti Shoptet a teraz svoju pozíciu výrazne posilnil.

Podľa odhadov Forbesu sa hodnota pätnástich percent spoločnosti Shoptet, ktorá prevádzkuje desaťtisíce českých e-shopov, pohybuje v nízkych až stredných stovkách miliónov korún. Detaily transakcie si však obe strany nechávajú pre seba.

“Mirek je veľký vizionár so schopnosťou výborne realizovať svoju víziu a získať pre ňu ľudí, čo najlepšie dokazujú úspechy, ktoré dosiahol so spoločnosťou Shoptet,” hovorí Tomek, ktorý má právo v budúcnosti odkúpiť zvyšný Uďanov podiel.

“Mám veľa dôvodov veriť, že ďalšia etapa jeho podnikania bude rovnako úspešná. Projekt Out of Dark som už videl a veľmi sa mi páči,” uzatvára investor.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+