2 min. čítanie

Yves Rocher zatvára predajne v regióne DACH. Internetový obchod zostáva

Francúzska kozmetická spoločnosť Yves Rocher zatvára všetky svoje pobočky v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. So súčasným obchodným modelom spoločnosti už nie je možné fungovať udržateľne a úspešne. Na týchto trhoch bude naďalej pôsobiť, ale už len online.

Yves Rocher zatvára predajne v regióne DACH. Internetový obchod zostáva

Yves Rocher je francúzska kozmetická spoločnosť s kamennými predajňami v Európe, ako aj s internetovými obchodmi. V roku 2021 spoločnosť zatvorila sedem predajní v Holandsku. V najbližších mesiacoch zatvorí aj všetky predajne v regióne DACH.

Najmenej 140 pobočiek končí

Toto rozhodnutie sa dotkne najmenej 140 pobočiek a 350 pracovných miest. Zamestnanci boli o zatvorení pobočiek informovaní už v marci tohto roka. Od pandémie koróny sa spoločnosť Yves Rocher zaoberá hospodárskymi problémami.

“Posledné dva roky nás postavili pred obrovské ekonomické výzvy,” uviedla hovorkyňa spoločnosti. Hoci sa predajne zatvárajú, spoločnosť neukončuje svoje aktivity na týchto trhoch. “Naši zákazníci môžu stále nájsť naše výrobky a objednať si ich priamo v našom online obchode.”

Týždenný podcast UPdate

Reťazce zatvárajúce predajne v Nemecku

Yves Rocher nie je prvým známym reťazcom, ktorý sa stiahol z nemeckých nákupných ulíc. Zatvorili sa obchodné domy Galeria-Karstadt-Kaufhof, ako aj predajne obuvi Görtz a Reno. Veľkú časť svojich pobočiek v Nemecku zatvára aj výrobca módy Gerry Weber. Aj tieto spoločnosti boli vyhlásené za insolventné, čo však nie je prípad spoločnosti Yves Rocher.

Nemecký maloobchodný zväz (HDE) predpokladá, že príčinou tohto vývoja je vysoká miera inflácie.

“Mnohé maloobchodné spoločnosti zažívajú ťažké časy. Najprv pandémia s jej výlukami, zatváraním obchodov a opatreniami, ktoré obmedzili počet zákazníkov, a teraz dôsledky ruskej vojny na Ukrajine s vysokou infláciou a zlým spotrebiteľským sentimentom,” povedal generálny riaditeľ HDE Stefan Genth.

Podľa združenia sa očakáva, že tento rok sa v Nemecku zatvorí približne 9 000 obchodov. Pred pandémiou bolo každoročne zatvorených približne 5 000 obchodov. Ak sa prognóza potvrdí, v celej krajine zostane 311 000 obchodov. V roku 2015 bolo ešte takmer 373 000 obchodov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+