2 min. čítanie

YouTube pripravil 4 novinky pre lepšiu tvorbu obsahu

Obľúbená videoplatforma YouTube s novým rokom potešila komunitu tvorcov. Vylepšenia im umožnia nazerať na analytiku playlistov a prinášajú inšpiráciu na nový obsah.

YouTube pripravil 4 novinky pre lepšiu tvorbu obsahu
Zdroj: Depositphotos

Research

Karta Prieskum (Research) bola doteraz k dispozícii iba v mobilných aplikáciách YouTube. Dáva podnety o tom, čo ľudia vyhľadávajú. Vďaka nej môžu tvorcovia získať inšpiráciu na témy svojich ďalších videí.

Tieto prehľady teraz prichádzajú aj na desktop, zatiaľ sa však týkajú len vyhľadávaní v angličtine od divákov zo Spojených štátov, Spojeného kráľovstva, Indie, Austrálie a Kanady.

Okrem rozšírenia na počítačovú verziu pribudli dizajnové úpravy a vylepšenia na zobrazovanie vyhľadávaní súvisiacich s konkrétnym kanálom tvorcu. Poskytuje stúpajúce vyhľadávania, hlavné dopyty používateľov, najdôležitejšie údaje a content gaps, teda medzery v obsahu.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Top community clips

Zdieľateľné komunitné klipy umožňujú obsahovým tvorcom zobraziť 5 najlepších klipov na jeho kanáli v časti Community clip. Cieľom je vyššie zapojenie divákov a zvýšenie sledovanosti. Doteraz boli klipy dostupné na stránkach tretích strán, ako je Discord a Reddit, ale nie na YouTube.

Vylepšená analytika playlistov

Zoznamy videí (Playlisty) nie je nutné špeciálne predstavovať –  ich cieľom je prehľadné usporiadanie obsahu do tematických celkov. Teraz YouTube prišiel s možnosťou analyzovať ich na jednom mieste.

Tvorcovia získali prehľadnú analytiku svojich playlistov. Nová analýza zobrazuje napríklad čas sledovania, zobrazenia, návštevnosť a ďalšie. Údaje kanálom pomôžu získať prehľad o tom, ako sa jednotlivým playlistom aj videám v nich darí.

Plánované zverejnenie len pre členov

YouTuberi teraz môžu plánovať videá ako obsah určený len pre svojich členov, teda účty, ktoré finančne podporujú kanál.

Používatelia, ktorí platia za prémiové členstvo, majú možnosť dostať sa k obsahu ako prví. Doteraz bolo nutné nastavovať predčasný prístup k videu manuálne, s novinkou to však ide automaticky. Tvorcovia môžu jednoduchšie plánovať, kedy bude video prístupné len pre členov a kedy bude zverejnené pre všetkých. Platforma si od novej funkcie sľubuje nárast obsahu určeného len pre členov.

|

Najočakávanejšia novinka – A/B testing náhľadov – ostáva stále záhadou a YouTube zatiaľ neuviedol ďalšie informácie.

 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+