Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

YouTube prináša nové AI nástroje pre tvorcov obsahu

YouTube sa snaží oživiť tvorbu obsahu s použitím nových nástrojov. V hlavnej roli s umelou inteligenciou sľubuje revolúciu v tvorbe digitálneho obsahu. 

YouTube prináša nové AI nástroje pre tvorcov obsahu

Umelá inteligencia mení hru tvorby obsahu

Jedným z najdôležitejších nástrojov je Dream Screen, ktorý umožní tvorcom pridávať videá generované umelou inteligenciou a obrázky do svojich videí na platforme YouTube Shorts. Toto umožní tvorcom jednoducho vytvárať nové pozadia pre svoje videá prostredníctvom jednoduchých textových podnetov.

YouTube tiež predstavil mobilnú aplikáciu s názvom YouTube Create, ktorá umožňuje rýchlu úpravu a vylepšenie videí priamo z mobilných zariadení. Táto aplikácia je momentálne v testovacej verzii na platforme Android.

Okrem toho YouTube plánuje pridať generatívnu AI do YouTube Studio, čo umožní tvorcom rýchlejšie vytvárať návrhy a pre svoje videá. Ďalšie plánované funkcie zahŕňajú “asistujúce vyhľadávanie,” ktoré pomáha tvorcom nájsť správnu hudbu pre ich obsah, a AI-nástroj pre dabing s názvom Aloud, ktorý umožňuje osloviť rôzne jazykové publikum.

Nová éra kreativity

“S tvorcami sme v YouTube Studio testovali nástroje, ktoré využívajú umelú inteligenciu. Viac ako 70 % oslovených uviedlo, že im to pomohlo vyvíjať a testovať nápady na videá,” priblížil Tony Reid, viceprezident pre nové zážitky a komunitné produkty YouTube.

YouTube sa snaží umožniť tvorcom získať viac divákov a jednoduchšie vytvárať obsah, ktorý ich zaujme. Generálny riaditeľ YouTube, Neal Mohan, zdôraznil, že tieto aktualizácie pomôžu tvorcom presahovať svoje kreatívne hranice a posúvať svoju tvorivosť na novú úroveň. “Uľahčiť autorom tvorbu obsahu, ktorý milujú, je súčasťou záväzku YouTube dávať tvorivú silu do rúk miliardám ľudí. Dnes začína nová éra kreativity,” vyjadril sa Mohan.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+