2 min. čítanie

WordPress vydáva verziu 5.9: Joséphine. Na čo sa môžeme tešiť?

Spoločnosť WordPress, líder na trhu CMS, oznámila novú verziu WordPress 5.9. Ostala verná takmer dvadsaťročnej tradícií a svoje verzie pomenúva po jazzových hudobníkoch. Jej najnovšia verzia je poctou jazzovej speváčke a aktivistke za občianske práva Joséphine Bakerovej. Joséphine Baker ako celoživotná bojovníčka za občianske práva verila, že všetci ľudia môžu žiť v harmónii spolu, rovnako ako sa rôzne nástroje v jazzovej kapele spájajú do jedného celku. 

WordPress vydáva verziu 5.9: Joséphine. Na čo sa môžeme tešiť?

Ak máte prehľad o dianí v systéme WordPress, možno viete o hlavných zmenách, ktoré sa odohrali vo WordPress 5.9. Medzi zaujímavé aktualizácie patrí Úplná úprava webu, nová predvolená téma Twenty-Twenty Two, navigačný blok, rozhranie štýlov, lepšie ovládacie prvky blokov, prieskumník vzorov, vylepšené zobrazenie zoznamu, aktualizovaný blok galérií a ďalšie.

zdroj: wordpress.org

Rozšírenie FSE (úplná úprava stránky) bez kódovania alebo nová predvolená téma Twenty Twenty-Two

S vydaním verzie WordPress 5.9 je tu možnosť úplnej úpravy stránok. Umožňuje vám ovládať obsah stránky aj ďalší obsah vášho webu priamo z front-endu bez akéhokoľvek kódovania. Vďaka úplnej úprave webu budú zavedené nové štýly tém vrátane čistej typografie a farieb. Customizer už nebudete potrebovať. 

S WordPressom 5.9 prichádza nová predvolená téma – Twenty Twenty-Two. Je to prvá predvolená téma založená na blokoch a prichádza s mnohými zásadnými vlastnosťami a funkciami vrátane vzrušujúcich blokových vzorov a farebných paliet. Vďaka jednoduchému a minimálnemu vzhľadu poskytuje téma vo svojej podstate extrémnu flexibilitu. Aj preto vďaka implementácii funkcie Full Site Editing (Úplná úprava webu) v Twenty Twenty-Two môžete každú stránku prispôsobiť priamo a máte v rukách širokú škálu vizuálnych možností.

Okrem spomínaných vylepšení môžete očakávať desať nových blokov na úpravu stránok uvedených v časti Témy. Možnosť uložiť zmeny témy pre konkrétne šablóny alebo globálne pre celú lokalitu. Vylepšenú galériu, ktorá umožňuje upraviť každý obrázok samostatne, alebo ich nechať rovnaké všetky. Viac informácií o novej téme Twenty Twenty-Two nájdete na tomto odkaze.

 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+