Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Walmart predáva ecommerce outdoorový projekt Moosejaw

Moosejaw sa zameriava na online predaj outdoorového vybavenia a odevov. Walmart kúpil spoločnosť pred šiestimi rokmi, teraz ju predáva. 

Walmart predáva ecommerce outdoorový projekt Moosejaw

Značku prevezmú Dickové športové potreby

E-commerce outdoorový predajca Moosejaw putuje do rúk poprednej americkej spoločnosti so športovým vybavením Dick’s Sporting Goods. Finančné podmienky transakcie, ktorá by mala byť uzavretá v marci, neboli zverejnené. 

Spoločnosť Walmart získala Moosejaw za 51 miliónov USD vo februári 2017 s cieľom posilniť svoju ponuku elektronického obchodu. V tom čase sa táto transakcia považovala za ďalší vstup spoločnosti Walmart do oblasti odevov.

“Spoločnosť Moosejaw sa pripojila k rodine Walmart, aby rozšírila náš sortiment a odborné znalosti v kategórii špeciálnych outdoorových produktov a sprístupnila Moosejaw väčšiemu počtu zákazníkov. Od získania spoločnosti Moosejaw sa počet položiek na stránke Walmart.com zvýšil zo 70 miliónov na stovky miliónov,” uviedol hovorca spoločnosti Walmart.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

30 rokov na outdoorovom trhu

Spoločnosť so sídlom v Michigane bola založená v roku 1992 a patrí medzi predných outdoorových predajcov v krajine. Moosejaw okrem e-shopu prevádzkuje aj kamenné predajne v štátoch Arkansas, Colorado, Illinois, Kansas, Michigan a Missouri.

Akvizíciou spoločnosti Moosejaw sa spoločnosť Dick’s Sports Goods pravdepodobne snaží rozšíriť svoje kanály elektronického obchodu a zároveň získať prístup k základni verných zákazníkov.

“Obdivujeme to, čo spoločnosť Moosejaw dosiahla za posledných 30 rokov ako lídri v outdoorovom priemysle, a tešíme sa na príležitosť zdieľať poznatky a učiť sa jeden od druhého,” uviedol v tlačovej správe Todd Spaletto, prezident spoločnosti Public Lands a senior viceprezident spoločnosti Dick’s. 

Overený nákupný model?

Stojí za zmienku, že Moosejaw nie je prvou značkou elektronického obchodu, ktorú Walmart kúpil a následne predal. V roku 2017 spoločnosť získala stránku s dámskym oblečením ModCloth a potom ju v roku 2019 predala investičnej spoločnosti Go Global. Približne v rovnakom čase spoločnosť Walmart získala predajcu spodnej bielizne Bare Necessities a potom ho v roku 2020 predala globálnemu výrobcovi a obchodníkovi Delta Galil. Spoločnosť v roku 2017 kúpila aj online predajcu obuvi ShoeBuy a potom ho v roku 2020 predala súkromnej investičnej spoločnosti CriticalPoint Capital.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+