2 min. čítanie

Walmart predáva ecommerce outdoorový projekt Moosejaw

Moosejaw sa zameriava na online predaj outdoorového vybavenia a odevov. Walmart kúpil spoločnosť pred šiestimi rokmi, teraz ju predáva. 

Walmart predáva ecommerce outdoorový projekt Moosejaw

Značku prevezmú Dickové športové potreby

E-commerce outdoorový predajca Moosejaw putuje do rúk poprednej americkej spoločnosti so športovým vybavením Dick’s Sporting Goods. Finančné podmienky transakcie, ktorá by mala byť uzavretá v marci, neboli zverejnené. 

Spoločnosť Walmart získala Moosejaw za 51 miliónov USD vo februári 2017 s cieľom posilniť svoju ponuku elektronického obchodu. V tom čase sa táto transakcia považovala za ďalší vstup spoločnosti Walmart do oblasti odevov.

“Spoločnosť Moosejaw sa pripojila k rodine Walmart, aby rozšírila náš sortiment a odborné znalosti v kategórii špeciálnych outdoorových produktov a sprístupnila Moosejaw väčšiemu počtu zákazníkov. Od získania spoločnosti Moosejaw sa počet položiek na stránke Walmart.com zvýšil zo 70 miliónov na stovky miliónov,” uviedol hovorca spoločnosti Walmart.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

30 rokov na outdoorovom trhu

Spoločnosť so sídlom v Michigane bola založená v roku 1992 a patrí medzi predných outdoorových predajcov v krajine. Moosejaw okrem e-shopu prevádzkuje aj kamenné predajne v štátoch Arkansas, Colorado, Illinois, Kansas, Michigan a Missouri.

Akvizíciou spoločnosti Moosejaw sa spoločnosť Dick’s Sports Goods pravdepodobne snaží rozšíriť svoje kanály elektronického obchodu a zároveň získať prístup k základni verných zákazníkov.

“Obdivujeme to, čo spoločnosť Moosejaw dosiahla za posledných 30 rokov ako lídri v outdoorovom priemysle, a tešíme sa na príležitosť zdieľať poznatky a učiť sa jeden od druhého,” uviedol v tlačovej správe Todd Spaletto, prezident spoločnosti Public Lands a senior viceprezident spoločnosti Dick’s. 

Overený nákupný model?

Stojí za zmienku, že Moosejaw nie je prvou značkou elektronického obchodu, ktorú Walmart kúpil a následne predal. V roku 2017 spoločnosť získala stránku s dámskym oblečením ModCloth a potom ju v roku 2019 predala investičnej spoločnosti Go Global. Približne v rovnakom čase spoločnosť Walmart získala predajcu spodnej bielizne Bare Necessities a potom ho v roku 2020 predala globálnemu výrobcovi a obchodníkovi Delta Galil. Spoločnosť v roku 2017 kúpila aj online predajcu obuvi ShoeBuy a potom ho v roku 2020 predala súkromnej investičnej spoločnosti CriticalPoint Capital.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+