3 min. čítanie

Využite celý potenciál vytvoreného contentu. Čo si predstaviť pod pojmom Social Display?

Žijeme v dobe, kde je rozhranie sociálnych sietí súčasťou nášho každodenného života. Priemerný denný čas strávený na sociálnych sieťach sa každým rokom predlžuje a používatelia internetu s ich obsahom trávia veľkú časť dňa. Aj toto je jeden z dôvodov prečo je obsah, ktorý publikujeme tak dôležitý a prikladá sa mu veľká pozornosť. Využívajme jeho potenciál v plnom rozsahu.

Ivana Hornáčková Cibulková Ivana Hornáčková Cibulková
Head of Account management and Production v Etarget
Využite celý potenciál vytvoreného contentu. Čo si predstaviť pod pojmom Social Display?

Schvaľovanie obsahu, vizuálov, textov je nočnou morou pre všetky zúčastnené strany. Vytvoriť kvalitný a zaujímavý obsah je časovo aj finančne náročné. Prečo teda nevyužiť už vytvorené a nezúžitkovať to k ďalším krokom pre získanie pozornosti užívateľa internetu? Z tejto potreby nevytvárať zbytočne už vytvorené, vznikla myšlienka, na ktorej je postavený Social Display.

Prekročiť hranice sociálnych sietí do voľného priestoru celého internetu vôbec nie je zložité

Automatizovaným nástrojom okamžite vytvoríte reklamný banner priamo z contentu zo sociálnych sietí a týmto novým reklamným formátom oslovíte používateľa na popredných slovenských médiach.

Pozornosť, ktorú venujeme čítaniu článku je mnohonásobne vyššia, ako tá, ktorú vynakladáme na letmé prejdenie noviniek na sociálnych sieťach. Social Display nám však pomôže nielen upútať pozornosť, ale tiež osloviť nové publikum.

Výhody reklamného formátu Social Display?

Vytvorenému obsahu na sociálnych sieťach, tak viete zabezpečiť maximálnu hodnotu vďaka tomuto nástroju. Bez dodatočných produkčných nákladov vytvoríte automatizovaný interaktívny banner, ktorý viete programatickým nákupom umiestniť pozdĺž celého internetu. Vyzdvihnúť by sme preto mali:

  • Bez dodatočných produkčných nákladov
  • Automatizovaný proces
  • Maximalizácia zásahu používateľov
  • Merateľnosť interaktivity
  • Programmatic friendly

Kto by mal využiť službu Social Display?

Známy reklamný formát zo sociálnych sietí získa vyššiu pozornosť, čo je často spojené s navýšením výkonnostných parametrov kampane. Či už na úrovni CTR alebo engagement rate. Vzhľadom na to, že banner disponuje aktívnym obsahom sociálnych sietí, tak popri navyšovaniu štatistík z RTB kampane treba sledovať aj navýšenie interakcií priamo v sociálnej sieti.

Ak chcete zasiahnuť celú cieľovú skupinu, tak si so sociálnymi sieťami nevystačíte. Najmä vo veľmi špecifických cieľových skupinách je potrebné sociálne siete podporiť aj inými časťami mediálneho mixu. Práve preto je príjemné použiť Social Display, content máte vytvorený a zasiahnete nových unikátnych užívateľov.

Bežne sezónne reklamné kampane používajú obsah, ktorý sa pripravuje často týždne pred samotným spustením kampane. Pridať aktualizačný prvok do kampane je možné práve nasadením Social display kampane, nakoľko content zo social média sa často aktualizuje a informácie majú charakter najväčších noviniek.

Zdieľať článok
Ivana Hornáčková Cibulková
Head of Account management and Production v Etarget

Vedie account a produkčné oddelenie v Etargete, kde pomáha klientom vytvárať a spravovať komplexné programatické riešenia na mieru na Slovensku aj v zahraničí. S dátami a marketingom má dlhoročné skúsenosti, rada sa vzdeláva a aj preto je v najnovších technológiách vždy ako doma.

Etarget
Tento článok ti prináša

Etarget

Reklamná sieť Etarget vznikla ako platforma pre reklamu spoplatnenú za klik. Za 17 rokov do nášho portfólia postupne pribudli moderné online reklamné formáty ako bannery, video reklama, rich formáty, unikátne možnosti cielenia a mnohé ďalšie. Neustále inovujeme systém a prinášame nové spôsoby, ako efektívne zvyšovať zisk z reklamy.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
4 min. čítanie

Tipy na šikovné online nástroje pre zacielenie vašej reklamy

Áno, všetci dobre poznáme a pravdepodobne aj všetci riešime biznis účty na Facebooku, Instagrame a LinkedIne. TikTok je trošku kontroverznejší, vzhľadom na vekový priemer užívateľov, no pri rozumnom využití ide o veľmi účinný marketingový nástroj s vyše miliardou aktívnych užívateľov. Sociálne siete sú vo svete reklamy nepriestrelné klasiky, no ani zďaleka nejde o jediné platformy, […]

Naďa Csillagová Naďa Csillagová
Marketing Manager at Besteron
Prečítať článok
11 min. čítanie

Ktorá sociálna sieť je najvhodnejšia pre vás a váš biznis? Zistite, kde sa sústreďuje aké publikum

Občas sa môžete snažiť najviac, ako viete a výsledky stále nie sú také, ako by ste očakávali. Ak váš biznis nerastie aj vďaka sponzorovaným či nesponzorovaným príspevkom na sociálnych sieťach tak, ako by ste chceli, možno publikujete v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. 

Martina Gáherová Martina Gáherová
Social Media Manager
Prečítať článok
5 min. čítanie

Ako môže neuromarketing pomôcť vašej firme?

Obchodníci si lámu hlavy nad tým, ako presvedčiť zákazníka k nákupu. Existuje mnoho prípadových štúdií ako vplývať pozitívne na správanie spotrebiteľov. Dokážeme niekedy vidieť do hlavy zákazníka? Už teraz nám vie veľmi veľa povedať neuromarketing.

Prečítať článok