Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Výrobca hodiniek Swatch vykázal v prvom polroku rekordný rast

Čisté tržby firma zvýšila medziročne o 18 percent na 4,02 miliardy švajčiarskych frankov, čím prekonala odhady analytikov.

Výrobca hodiniek Swatch vykázal v prvom polroku rekordný rast
Zdroj: Depositphotos

Čisté tržby prekonali 5 ročný rekord

Švajčiarsky výrobca hodiniek Swatch vykázal v prvom polroku rekordný rast. Čisté tržby firma zvýšila medziročne o 18 percent na 4,02 miliardy švajčiarskych frankov (4,15 miliardy eur), čím prekonala odhady analytikov. Podnik ťažil z odstránenia proticovidných opatrení v Ázii a z čulého predaja v Európe a v Severnej Amerike. Spoločnosť to uviedla vo svojom oznámení. Jej akcie popoludní vykazovali takmer sedempercentný rast.

Čisté tržby prekonali rekord z polroka 2018 o 8,5 percenta. Prevádzkový zisk sa zvýšil vyše 36 percent na 686 miliónov švajčiarskych frankov (708,46 milióna eur).

Veľký záujem bol predovšetkým o lacnejšie plastové hodinky Swatch určené pre masový trh. Firma uviedla, že chystá nové modely predovšetkým pre nižší a stredný trhový segment.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

„Po rokoch klesajúcej spotreby sa podnikanie v Hongkongu plne zotavilo, čo viedlo k strojnásobeniu predaja,“ uviedla spoločnosť. V domovskom Švajčiarsku sa predaj zvýšil o 50 percent.

Skupina, ktorá vyrába aj luxusné hodinky Omega, Tissot a Longines, uviedla, že vidí vynikajúce príležitosti na rast. Obavy má však zo silného švajčiarskeho franku a z toho vyplývajúceho nepriaznivého menového prostredia. Vplyv nepriaznivých výmenných kurzov na jej čisté tržby predstavoval takmer štvrť miliardy švajčiarskych frankov.

Konkurenčný švajčiarsky výrobca hodiniek Richemont by mal oznámiť svoje hospodárske výsledky v pondelok.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu
8 min. čítanie

6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu

Predaj cez internet je v súčasnosti jedným z najpohodlnejších spôsobov predaja. Nemusíte mať kamenný obchod, za ktorý platíte nájom. Stačí si vybrať vhodnú predajnú platformu, ktorá zodpovedá vášmu produktu, technickým znalostiam a finančným možnostiam. Takáto platforma vám výrazne zjednoduší celý proces predaja. Ako predávať online čo najjednoduchšie?

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+