Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
3 min. čítanie

Výhody outsourcingu písania textov: Prečo sa nemusíte zaoberať písaním a môžete sa viac sústrediť na svoje podnikanie

Delegujte tvorbu obsahu, ako sú články, blogy, webové stránky, marketingové materiály a ďalšie texty, externým spisovateľom. Získate tak kvalitný obsah od skúsených profesionálov. Prinesie to do vášho podnikania množstvo výhod.

Výhody outsourcingu písania textov: Prečo sa nemusíte zaoberať písaním a môžete sa viac sústrediť na svoje podnikanie

1. Profesionálny prístup

Outsourcing prináša možnosť spolupracovať s tými najprofesionálnejšími spisovateľmi, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s tvorbou.

Ak si dáte texty napísať profesionálnemu spisovateľovi, môžete si byť istí, že dostanete text bez gramatických a štylistických chýb. Obsah na vašej webovej stránke alebo blogu bude pôsobiť na potenciálneho klienta dôveryhodne a seriózne.

Všetky informácie v textoch budú podložené viacerými zdrojmi. Navyše, text bude optimalizovaný aj pre vyhľadávače. Správne používanie kľúčových slov vám pomôže zlepšiť viditeľnosť vašej webovej stránky vo vyhľadávačoch. 

2. Časová efektivita

Je výhodné posunúť písanie textov externým spolupracovníkom a profesionálnym spisovateľom, odbremeniť vašich interných zamestnancov a dovoliť im sústrediť sa na iné úlohy.

Napísať kvalitný obsah si vyžaduje veľa času a úsilia. Dokonca aj pre profesionálneho spisovateľa to nie je záležitosť na pár minút. Profesionálni spisovatelia však majú oveľa viac skúseností s tvorbou obsahov rôznych typov a vedia pracovať naozaj efektívne a rýchlo. Keďže je písanie ich primárnou úlohou, vedia dodržiavať stanovené termíny a môžete si byť istí, že váš obsah vám bude dodaný načas.

3. Finančné úspory

S profesionálnym spisovateľom sa dohodnete na pevnom rozpočte pre konkrétny projekt alebo na honorári za slovo či za hodinu a môžete tak naozaj efektívne kontrolovať a hlavne predvídať náklady.

Môžete si presne stanoviť, koľko chcete do obsahu investovať a vyhnete sa nečakaným nákladom. Outsourcing znamená, že platíte iba za prácu, ktorú pre vás profesionálny spisovateľ vykoná. Zároveň si ale môžete vybrať, akým spôsobom chcete za projekt platiť. Môžete si tak prispôsobiť platby podľa aktuálnych potrieb a rozpočtu vášho podniku.

Outsourcing písania vám prinesie výrazné finančné úspory v porovnaní s tým, ak by ste písaním poverili interného zamestnanca. Náklady na zamestnanca totiž nekončia len pri plate, ale zahŕňajú aj ďalšie náklady na poistné, zdravotné dávky, ale aj iné benefity.

Týždenný podcast UPdate

4. Viac rôznorodého obsahu

Outsourcing písania textov vám otvorí dvere k širokému spektru tém a štýlov obsahu. V spolupráci s profesionálnym spisovateľom získate prístup k rôznym odborným znalostiam a rôznym štýlom písania.

Rozmanitosť obsahu vám pomôže osloviť širšiu a rôznorodejšiu cieľovú skupinu. Môžete osloviť ľudí s rôznymi záujmami a potrebami. Získate však hlavne prístup k pestrejším a bohatším textom, čo zvýši atraktivitu vášho webu, ale aj celej marketingovej stratégie.

Outsourcing vám umožňuje vybrať si takého spisovateľa, ktorý má skúseností v téme, ktorú práve potrebujete prezentovať. Spolupracovať môžete s viacerými spisovateľmi na rôznych projektoch súčasne. 

5. Lepšia marketingová stratégia

Spolupráca s profesionálnymi spisovateľmi, ktorí majú skúsenosti aj s tvorbou marketingového obsahu, vám umožní vytvoriť text, ktorý bude účinný pri oslovovaní a lákaní nových zákazníkov.

Profesionálni spisovatelia sa pohybujú v najnovších trendoch digitálneho marketingu a majú schopnosť prispôsobiť svoje písanie tak, aby texty odrážali aktuálne potreby a preferencie vašej cieľovej skupiny. Poznajú tie najúčinnejšie marketingové stratégie a vedia ich aplikovať do vašej komunikácie a zvýšiť tak úspešnosť marketingových kampaní.

Zdieľať článok
Denisa Hajdúková
Copywriter

Denisa Hajdúková sa živí tvorbou textov od roku 2014. Písaniu sa však venuje oveľa dlhšie. Jej najväčším úspechom sú knihy vydané v rokoch 2003 a 2004. Vyštudovala žurnalistiku, pracovala ako grafička, PR manažérka, textárka a v súčasnosti ako copywriterka a blogerka. Venuje sa aj umeleckej tvorbe, no jej vášňou je tvorba textov, ktoré zaujmú, dobre sa čítajú, ale zároveň aj predávajú.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako vytvoriť úspešný online kurz v 5 jednoduchých krokoch?
7 min. čítanie

Ako vytvoriť úspešný online kurz v 5 jednoduchých krokoch?

Online kurz je ideálny spôsob, ako odovzdať skúsenosti a zvýšiť svoj finančný rozpočet. Ako vytvoriť úspešný kurz? Okrem výberu správnej témy je dôležitá aj stratégia a plán. Kto je vaša cieľová skupina? Je o vami zvolenú tému záujem? Ako svoj kurz predať? Ako ho vylepšiť a posunúť na vyššiu úroveň? To všetko sa dozviete v […]

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Prečítať článok
Prečo pri tvorbe blogov vždy citovať odborníkov?
3 min. čítanie

Prečo pri tvorbe blogov vždy citovať odborníkov?

Aktuálna situácia na trhu nie je vďaka využívaniu AI pre copywriterov najružovejšia. Každá firma si dvakrát premyslí, či sa jej oplatí investovať do kvalitného textu od odborníka, alebo jej postačí text vygenerovaný umelou inteligenciou. Aby ostala táto profesia naďalej na výslní, potrebuje nadstavbu v podobe niečoho, čo zatiaľ AI nedokáže ponúknuť. Pýtate sa, čo to je? […]

Andrea Bercik Andrea Bercik
Prečítať článok
Moc korektúry pri vytváraní kvalitných textov
3 min. čítanie

Moc korektúry pri vytváraní kvalitných textov

Jednou z najdôležitejších etáp pri tvorbe kvalitných textov pre rôzne formy komunikácie je korektúra. Nejde len o odstránenie gramatických chýb a pravopisných nedostatkov z webových stránok a blogov, ale týka sa aj tlačených propagačných materiálov a dokonca aj kníh. Vďaka korektúre bude váš text bezchybný, prehľadný a dôveryhodný.

Denisa Hajdúková Denisa Hajdúková
Copywriter
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+