Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Vojnová sekera je zakopaná, Alza sa vracia do Heureky

Po skončení vojny sa Alza vracia do Heureky. Spor medzi dvoma najväčšími hráčmi českého e-commerce začal, keď bol porovnávač e-shopov obvinený Alzou z toho, že nie je nezávislý. S predajom Mallu poľskému Allegru mali tieto dôvody údajne pominúť.

Vojnová sekera je zakopaná, Alza sa vracia do Heureky

Mall Group ako dôvod sporu? 

Šesť rokov dlhotrvajúci spor, súdny proces či niekoľko mediálnych prestreliek ukončila až veľká online transakcia – predaj skupiny Mall poľskej spoločnosti Allegro. Odchod Alzy z Heureky bol veľkou kauzou. Predajca svoj odchod ohlásil  v roku 2016 spolu so spustením iniciatívy BezHeureky.sk, prostredníctvom ktorej k rovnakému kroku vyzýval aj ďalšie e-shopy. Český súd však Alze následne prikázal web stiahnuť, nakoľko mal šíriť „nepodložené nepravdy“. 

Za odchodom Alzy stála zmena vlastníckych pomerov Heureky. Tú odkúpila česká finančná skupina Rockaway Capital, do ktorej portfólia už patrili aj konkurenčné e-shopy Mall.cz a CZC.cz. Alza preto začala spochybňovať nezávislosť Heureky a naznačila, že konkurenční predajcovia by mohli získať neférový prístup k citlivým dátam iných obchodníkov.

Vyjadrenia oboch strán 

“Návrat Alzy je jasným potvrdením toho, že Heureka je pre e-shopy dôležitým zdrojom zákazníkov a kvalitných konverzií,” hovorí Jan Mayer, riaditeľ Heureka Czech and Slovak. 

“Chceme, aby zákazníci čo najjednoduchšie spoznali hodnotu našich cien. To zahŕňa aj porovnanie cien medzi jednotlivými obchodmi,” dodáva Petr Bena, podpredseda predstavenstva Alza.cz.

Alza a Heureka obnovili spoluprácu nielen na Slovensku, ale najväčší český e-shop  začal nahrávať svoj katalóg do českej verzie porovnávača. “Alza je už niekoľko rokov tradičným partnerom našej maďarskej porovnávacej stránky Arukereso.hu. Po spojení na Slovensku malo zmysel rozšíriť našu spoluprácu aj na český trh,” povedal Braverman, šéf Heureka Group.

Heureka patrí medzi najväčšie európske cenové porovnávače. Pôsobí na deviatich trchov, zastrešuje viac ako 55 000 e-shopov a jej služby využíva 23 miliónov užívateľov mesačne.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+