2 min. čítanie

Vojnová sekera je zakopaná, Alza sa vracia do Heureky

Po skončení vojny sa Alza vracia do Heureky. Spor medzi dvoma najväčšími hráčmi českého e-commerce začal, keď bol porovnávač e-shopov obvinený Alzou z toho, že nie je nezávislý. S predajom Mallu poľskému Allegru mali tieto dôvody údajne pominúť.

Vojnová sekera je zakopaná, Alza sa vracia do Heureky

Mall Group ako dôvod sporu? 

Šesť rokov dlhotrvajúci spor, súdny proces či niekoľko mediálnych prestreliek ukončila až veľká online transakcia – predaj skupiny Mall poľskej spoločnosti Allegro. Odchod Alzy z Heureky bol veľkou kauzou. Predajca svoj odchod ohlásil  v roku 2016 spolu so spustením iniciatívy BezHeureky.sk, prostredníctvom ktorej k rovnakému kroku vyzýval aj ďalšie e-shopy. Český súd však Alze následne prikázal web stiahnuť, nakoľko mal šíriť „nepodložené nepravdy“. 

Za odchodom Alzy stála zmena vlastníckych pomerov Heureky. Tú odkúpila česká finančná skupina Rockaway Capital, do ktorej portfólia už patrili aj konkurenčné e-shopy Mall.cz a CZC.cz. Alza preto začala spochybňovať nezávislosť Heureky a naznačila, že konkurenční predajcovia by mohli získať neférový prístup k citlivým dátam iných obchodníkov.

Vyjadrenia oboch strán 

“Návrat Alzy je jasným potvrdením toho, že Heureka je pre e-shopy dôležitým zdrojom zákazníkov a kvalitných konverzií,” hovorí Jan Mayer, riaditeľ Heureka Czech and Slovak. 

“Chceme, aby zákazníci čo najjednoduchšie spoznali hodnotu našich cien. To zahŕňa aj porovnanie cien medzi jednotlivými obchodmi,” dodáva Petr Bena, podpredseda predstavenstva Alza.cz.

Alza a Heureka obnovili spoluprácu nielen na Slovensku, ale najväčší český e-shop  začal nahrávať svoj katalóg do českej verzie porovnávača. “Alza je už niekoľko rokov tradičným partnerom našej maďarskej porovnávacej stránky Arukereso.hu. Po spojení na Slovensku malo zmysel rozšíriť našu spoluprácu aj na český trh,” povedal Braverman, šéf Heureka Group.

Heureka patrí medzi najväčšie európske cenové porovnávače. Pôsobí na deviatich trchov, zastrešuje viac ako 55 000 e-shopov a jej služby využíva 23 miliónov užívateľov mesačne.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+