Zaujíma ma
30. júna 2022
30. júna 2022

Vojnová sekera je zakopaná, Alza sa vracia do Heureky

< 1 min čítanie

Po skončení vojny sa Alza vracia do Heureky. Spor medzi dvoma najväčšími hráčmi českého e-commerce začal, keď bol porovnávač e-shopov obvinený Alzou z toho, že nie je nezávislý. S predajom Mallu poľskému Allegru mali tieto dôvody údajne pominúť.

Mall Group ako dôvod sporu? 

Šesť rokov dlhotrvajúci spor, súdny proces či niekoľko mediálnych prestreliek ukončila až veľká online transakcia – predaj skupiny Mall poľskej spoločnosti Allegro. Odchod Alzy z Heureky bol veľkou kauzou. Predajca svoj odchod ohlásil  v roku 2016 spolu so spustením iniciatívy BezHeureky.sk, prostredníctvom ktorej k rovnakému kroku vyzýval aj ďalšie e-shopy. Český súd však Alze následne prikázal web stiahnuť, nakoľko mal šíriť „nepodložené nepravdy“. 

Za odchodom Alzy stála zmena vlastníckych pomerov Heureky. Tú odkúpila česká finančná skupina Rockaway Capital, do ktorej portfólia už patrili aj konkurenčné e-shopy Mall.cz a CZC.cz. Alza preto začala spochybňovať nezávislosť Heureky a naznačila, že konkurenční predajcovia by mohli získať neférový prístup k citlivým dátam iných obchodníkov.

Vyjadrenia oboch strán 

“Návrat Alzy je jasným potvrdením toho, že Heureka je pre e-shopy dôležitým zdrojom zákazníkov a kvalitných konverzií,” hovorí Jan Mayer, riaditeľ Heureka Czech and Slovak. 

“Chceme, aby zákazníci čo najjednoduchšie spoznali hodnotu našich cien. To zahŕňa aj porovnanie cien medzi jednotlivými obchodmi,” dodáva Petr Bena, podpredseda predstavenstva Alza.cz.

Alza a Heureka obnovili spoluprácu nielen na Slovensku, ale najväčší český e-shop  začal nahrávať svoj katalóg do českej verzie porovnávača. “Alza je už niekoľko rokov tradičným partnerom našej maďarskej porovnávacej stránky Arukereso.hu. Po spojení na Slovensku malo zmysel rozšíriť našu spoluprácu aj na český trh,” povedal Braverman, šéf Heureka Group.

Heureka patrí medzi najväčšie európske cenové porovnávače. Pôsobí na deviatich trchov, zastrešuje viac ako 55 000 e-shopov a jej služby využíva 23 miliónov užívateľov mesačne.

Získaj novinky ako prvý

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy. marketérov a všetkých fanúšikov ecommerce. Prinášame novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta ecommerce a marketingu.


Posledné
Obľúbené