
Reťazec pripravuje 3 funkcie – nákupného asistenta, vyhľadávanie poháňané generatívnou AI a funkciu na interiérový dizajn. Walmart odmietol zverejniť, ktoré modely AI používa na vývoj týchto funkcií, ale tvrdí, že používa rôzne externé modely a môžu sa meniť v čase. “Hlavným cieľom Walmartu je mať možnosť vkladať a vylučovať rôzne modely, na rozdiel od iných spoločností, ktoré sa im podriaďujú, ako napríklad Anthropic alebo OpenAI,” vyjadril sa hovorca pre porál TechCrunch.
S nákupom pomôže umelá inteligencia
Nového nákupného asistenta plánujú spustiť v nasledujúcich týždňoch. Zákazníci dostanú doslova interaktívny zážitok – asistent dokáže odpovedať na konkrétne otázky, ponúka personalizované návrhy produktov a poskytuje podrobné informácie o produktoch. Dokonca môže poskytovať nápady na halloweenský kostým, ozdoby na oslavy alebo odporúčať rodičom mobilný telefón pre ich dieťa.
Vyhľadávacie pole na stránke Walmartu nebude slúžiť len pre heslá, zákazníci budú môcť čoskoro zadávať konkrétne otázky. Práve vďaka generatívnej AI môže nástroj na vyhľadávanie pochopiť kontext a vygenerovať zbierku položiek relevantných pre otázku. Napríklad ak zákazník má v pláne organizovať detskú narodeninovú párty s motívom dinosaurov, AI zobrazí široký výber produktov, ako sú balóny, servítky, stuhy a ďalšie. Namiesto zadávania množstva samostatných vyhľadávaní, nový nástroj bude šetriť čas.
Nemáte vkus? Nechajte si poradiť od AI
Walmart tiež vyvíja asistenta pre interiérový dizajn, ktorý umožní zákazníkom dekorovať izby. K AI táto funkcia pridáva aj AR technológiu – používatelia nahrajú fotografiu miestnosti a nástroj následne zachytí všetky položky v miestnosti. Zákazníci budú s chatovým asistentom komunikovať a poradí im, ako by mali vyzdobiť miestnosť. AI do miestnosti následne dodá položky, ktoré navrhuje. Používatelia návrh ohodnotia a určia, ktoré chcú ponechať alebo kúpiť. Nástroj bude brať do úvahy aj rozpočet, aby našiel dostupné položky.
Využitie AI je čoraz populárnejšie, Walmart v Podobný projekt nedávno spustil aj e-shop s potravinami Instacart, ktorý nedávno predstavil vyhľadávací nástroj poháňaný ChatGPT. Ten dokáže generovať odporúčania, ako napríklad nápady na varenie alebo výber potravín s vysokým obsahom bielkovín. Vezmeme si z podobných projektov príklad aj v našich končinách?