2 min. čítanie

Spoluzakladateľ Adobe John Warnock zomrel vo veku 82 rokov

Warnock bol spoluzakladateľom spoločnosti v roku 1982, prvé dva roky bol jej prezidentom a ďalších 16 rokov generálnym riaditeľom.

Spoluzakladateľ Adobe John Warnock zomrel vo veku 82 rokov

Dr. John Warnock, ktorý pred viac ako 40 rokmi spolu s Dr. Charlesom Geschkem založil softvérovú spoločnosť Adobe, zomrel vo veku 82 rokov.

Títo dvaja muži založili spoločnosť v roku 1982, kde Warnock prvé dva roky zastával funkciu prezidenta a ďalších 16 rokov bol generálnym riaditeľom. Do dôchodku odišiel ako generálny riaditeľ v roku 2000. Členom správnej rady spoločnosti Adobe zostal až do augusta 2023.

Pred spoluzaložením spoločnosti Adobe zastával Warnock kľúčové pozície v spoločnostiach IBM, University of Utah, Computer Sciences Corporation a Xerox Palo Alto Research Center.

Spolu so svojím spoluzakladateľom Geschkem bol Warnock nositeľom Národnej medaily USA za technológie a inovácie, jedného z najvyšších ocenení udeľovaných vedcom, inžinierom a vynálezcom v krajine.

Získal aj cenu Computer Entrepreneur Award od IEEE Computer Society, medailu American Electronics Association za úspechy a Marconiho cenu za prínos v oblasti informačnej vedy a komunikácie.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Inšpiroval a menil svet

Súčasný generálny riaditeľ spoločnosti Adobe Shantanu Narayen v e-maile zamestnancom spoločnosti Adobe uviedol, že Warnock bol pre komunitu a priemysel spoločnosti Adobe inšpiráciou po celé desaťročia.

“Johnova genialita a technologické inovácie zmenili svet,” uviedol. “Jeho vízia a vášeň umožnili spoločnosti Adobe priniesť prelomové inovácie, ako napríklad Illustrator, všadeprítomný formát súborov PDF a Acrobat, Photoshop a Premiere Pro, ktoré definovali éru stolových počítačov a uvoľnili kreativitu a príležitosti pre milióny ľudí.”

Narayen dodal, že hoci jeho inovácie boli nespočetné, najväčší vplyv na tých, ktorí pracovali v spoločnosti Adobe, mal Warnockov “nezdolný duch, vášeň a viera v budovanie spoločnosti so silnými hodnotami”.

“Moje kontakty s Johnom za posledných 25 rokov boli vrcholom mojej profesionálnej kariéry,” povedal. “Hoci bol mojím vzorom a mentorom, najviac som vďačný za to, že ho môžem považovať za svojho priateľa.”

Warnocka prežila jeho manželka Marva Warnocková a jeho tri deti.

Credit: Siliconrepublic.com

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením
6 min. čítanie

Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením

Pozrite sa na príklady ako využiť aplikáciu WhatsApp for Business na zvýšenie predajov. Shein začína ponúkať zánovné položky. Zhrnuli sme najzaujímavejšie májové udalosti a pridali k nim vlastný pohľad na vec.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+