Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Vinted v Spojenom kráľovstve buduje impérium a konkuruje Primarku

Spoločnosť Vinted v Spojenom kráľovstva rýchlo rastie. V priebehu osemnástich mesiacov zvýšila osemnásobne svoje tržby a v jednej štatistike prekonala dokonca aj obľúbený reťazec Primark. 

Vinted v Spojenom kráľovstve buduje impérium a konkuruje Primarku
Zdroj: Depositphotos

Vinted zaznamenala viac bezhotovostných transakcií ako Primark

Secondhandová platforma rastie na trhu Spojeného kráľovstva priam exponenciálne, pričom za posledných osemnásť mesiacov zaznamenala úžasný 680-percentný rast. Tieto výsledky zverejnila spoločnosť CACI, špecialista na údaje, ktorý porovnáva výdavky 300 značiek v Spojenom kráľovstve, uvádza portál retaildetail.eu.

Výsledkom týchto čísel je, že Vinted sa približuje značke Primark. Aspoň v počte bezhotovostných transakcií. Ak sa berú do úvahy len elektronické platby, Vinted v marci a apríli tento reťazec predbehol. Do prieskumu však nebol zahrnutý počet hotovostných platieb. 

Prieskum tiež poukazuje na rastúcu popularitu oblečenia z druhej ruky ako udržateľnejšej a lacnejšej voľby. Vinted investuje do televíznych reklamných kampaní a priťahuje čoraz viac solventnejších spotrebiteľov. Paradoxne rúca mýtus, že tovar z druhej ruky je určený len špecifickej skupine ľudí s nižšími príjmami. Na základe zverejneného prieskumu vyvstali otázky, či sa platforma teraz bude snažiť prilákať drahšie značky alebo povzbudiť zákazníkov, aby si kupovali viac produktov naraz.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+