2 min. čítanie

Vianočné tipy pre e-shopárov

Aj napriek tomu, že vaše vianočné kampane sú už v plnom prúde, máme pre vás zopár overených tipov, ktoré dokážete zrealizovať v priebehu pár minút. Nech sa páči, inšpirujte sa :)

Jana Kvasnicová Jana Kvasnicová
Content a Account Manager BiznisWeb.sk
Vianočné tipy pre e-shopárov

Tipy na darčeky 

Veľmi dobre fungujú umiestnené aj priamo v menu vášho e-shopu:

Alebo ako vyskakovacie okno:

Pripraviť si môžete aj samostatné podstránky, ktoré využijete počas celého roka (napr. aj na Valentína):

inšpirácia z webu bunt.sk

Prípadne vytvorte rovno kategórie produktov:

inšprácia z webu jutro.sk

Články s radami na výber vianočných darčekov sú skvelým contentom nielen na samotný web, blog a newsletter, ale aj na sociálne siete.

Vedeli ste, že…?

Zvýšiť dohladateľnosť vašich produktov aj počas vianočnej sezóny pomôže optimalizácia obrázkov na webe? Ak máte možnosť, vyplňte alt k obrázkom a nezabudnite ani na SEO pre obrázky v jazykovej verzii.

Ak sa popri optimalizácii obrázkov rozhodnete pre masívnejšiu úpravu textov, nezabudnite cez Google Search Console požiadať o reindexáciu stránky. V nasledujúcej sezóne vám tento krok výrazne pomôže. Ďalší skvelý pomocník pre obrázkové SEO je Google Analytics.

Redesign e-shopu zvyšuje tržby

Asi sa zhodneme, že návrh a kódovanie nového webdizajnu by ste pred sviatkami nestihli. 

Stále však existuje možnosť, ako môžete pomerne rýchlo, jednoducho a vo väčšine prípadov bez zbytočných poplatkov zmeniť e-shop šablónu na konverznejšiu. Ak ste svoj e-shop vytvorili cez e-shopové riešenie na prenájom, v administrácii by ste mali mať k dispozícii viacero webdizajnových šablón. 

ukážka e-shop šablóny 

Newsletter

Existujúca zákaznícka databáza vám ušetrí množstvo financií, ktoré môžete efektívne využiť v rámci platených kampaní. Dobre pripravený newsletter doplnený o zľavové certifikáty podnieti zákazníkov k opakovaným nákupom.

Dôležité je posielať newsletter rozumne. Nie atakovať každú chvíľu s nerelevantnými ponukami a rozladeným webdizajnom.

Newsletter posielajte bez chýb, dajte si tú námahu aj v prípade, že vo svojom e-shope máte SK a CZ jazykovú verziu, aby v každej verzii boli preložené aj buttony s výzvou k akcii:

Pre svoje e-mailingové kampane si vyberte spoľahlivý mailingový nástroj, neodosielajte ich hromadne cez poštového klienta. Tieto marketingové aplikácie kvantum e-mailov efektívne rozložia na jednotlivé servery tak, aby nedošlo k zbytočným komplikáciám.

Rovnakým spôsobom môžete svoj e-shop pripraviť na Mikuláša, silvestrovské oslavy či Valentín.

Prajeme vám úspešnú vianočnú sezónu 2022 a budeme radi, ak k našim tipov pridáte do komentárov tie svoje 🙂

Zdieľať článok
Jana Kvasnicová
Content a Account Manager BiznisWeb.sk

Pre klientov BiznisWebu pripravujem články s tipmi pre podnikanie na internete, rozhovory o trendoch v digitálnom marketingu, prezentujem novinky v našom CMS FLOX a spravujem našu FB poradňu.

Tento článok ti prináša

BiznisWeb

BiznisWeb.sk je systém určený na rýchle vytvorenie e-shopu alebo webstránky. Ponúka množstvo funkcií, podrobnú nápovedu a ochotný support. Umožňuje vytvorenie vlastného e-shopu rýchlo a lacno. BiznisWeb.sk je moderný a plne funkčný CMS systém, ktorý sa pravidelne aktualizuje.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako najlepšie vybrať performance agentúru či freelancera
20 min. čítanie

Ako najlepšie vybrať performance agentúru či freelancera

Pri výbere dodávateľa marketingových služieb pre váš e-shop či iný projekt máte na trhu na výber viacero možností. Pri tomto výbere je veľmi dôležité vedieť sa správne rozhodnúť, ale aj vedieť si správne nastaviť očakávania. Takisto pýtať sa správne otázky a dávať si pozor na „red flags“, pri ktorých by mohol váš výber dopadnúť tak, […]

Martin Bulák Martin Bulák
CEO & PPC špecialista / BOOSTERS
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+