2 min. čítanie

Vianočné tipy pre e-shopárov

Aj napriek tomu, že vaše vianočné kampane sú už v plnom prúde, máme pre vás zopár overených tipov, ktoré dokážete zrealizovať v priebehu pár minút. Nech sa páči, inšpirujte sa :)

Jana Kvasnicová Jana Kvasnicová
Content a Account Manager BiznisWeb.sk
Vianočné tipy pre e-shopárov

Tipy na darčeky 

Veľmi dobre fungujú umiestnené aj priamo v menu vášho e-shopu:

Alebo ako vyskakovacie okno:

Pripraviť si môžete aj samostatné podstránky, ktoré využijete počas celého roka (napr. aj na Valentína):

inšpirácia z webu bunt.sk

Prípadne vytvorte rovno kategórie produktov:

inšprácia z webu jutro.sk

Články s radami na výber vianočných darčekov sú skvelým contentom nielen na samotný web, blog a newsletter, ale aj na sociálne siete.

Vedeli ste, že…?

Zvýšiť dohladateľnosť vašich produktov aj počas vianočnej sezóny pomôže optimalizácia obrázkov na webe? Ak máte možnosť, vyplňte alt k obrázkom a nezabudnite ani na SEO pre obrázky v jazykovej verzii.

Ak sa popri optimalizácii obrázkov rozhodnete pre masívnejšiu úpravu textov, nezabudnite cez Google Search Console požiadať o reindexáciu stránky. V nasledujúcej sezóne vám tento krok výrazne pomôže. Ďalší skvelý pomocník pre obrázkové SEO je Google Analytics.

Redesign e-shopu zvyšuje tržby

Asi sa zhodneme, že návrh a kódovanie nového webdizajnu by ste pred sviatkami nestihli. 

Stále však existuje možnosť, ako môžete pomerne rýchlo, jednoducho a vo väčšine prípadov bez zbytočných poplatkov zmeniť e-shop šablónu na konverznejšiu. Ak ste svoj e-shop vytvorili cez e-shopové riešenie na prenájom, v administrácii by ste mali mať k dispozícii viacero webdizajnových šablón. 

ukážka e-shop šablóny 

Newsletter

Existujúca zákaznícka databáza vám ušetrí množstvo financií, ktoré môžete efektívne využiť v rámci platených kampaní. Dobre pripravený newsletter doplnený o zľavové certifikáty podnieti zákazníkov k opakovaným nákupom.

Dôležité je posielať newsletter rozumne. Nie atakovať každú chvíľu s nerelevantnými ponukami a rozladeným webdizajnom.

Newsletter posielajte bez chýb, dajte si tú námahu aj v prípade, že vo svojom e-shope máte SK a CZ jazykovú verziu, aby v každej verzii boli preložené aj buttony s výzvou k akcii:

Pre svoje e-mailingové kampane si vyberte spoľahlivý mailingový nástroj, neodosielajte ich hromadne cez poštového klienta. Tieto marketingové aplikácie kvantum e-mailov efektívne rozložia na jednotlivé servery tak, aby nedošlo k zbytočným komplikáciám.

Rovnakým spôsobom môžete svoj e-shop pripraviť na Mikuláša, silvestrovské oslavy či Valentín.

Prajeme vám úspešnú vianočnú sezónu 2022 a budeme radi, ak k našim tipov pridáte do komentárov tie svoje 🙂

Zdieľať článok
Jana Kvasnicová
Content a Account Manager BiznisWeb.sk

Pre klientov BiznisWebu pripravujem články s tipmi pre podnikanie na internete, rozhovory o trendoch v digitálnom marketingu, prezentujem novinky v našom CMS FLOX a spravujem našu FB poradňu.

BiznisWeb
Tento článok ti prináša

BiznisWeb

Systém pre rýchle vytvorenie e-shopu a webstránky.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
5 min. čítanie

Redizajn a migrácia e-shopu: Všetko, čo potrebujete vedieť

V posledných rokoch zaznamenal e-commerce na Slovensku významný rast. Až v roku 2022 zažil mierny pokles na úrovni 13 %. Na výkon e-shopov dnes vplývajú mnohé faktory. Medzi tie najvýznamnejšie patrí vojna, inflácia či energetická kríza. V čase neistoty však majú majitelia internetových obchodov veľkú šancu zainvestovať do rozvoja a predbehnúť tak konkurenciu, ktorá sa snaží […]

Ivan Cingel Ivan Cingel
Chief Operating Officer v CREATIVE sites
Prečítať článok
5 min. čítanie

Prieskum slovenských e-shopov (E-shop Barometer 2022)

E-shop Barometer je pravidelný prieskum realizovaný medzi slovenskými e-shopmi s rôznorodou ponukou produktov a služieb. Aj uplynulý siedmy ročník, pod taktovkou ui42 v spolupráci s KPMG na Slovensku, priniesol náhľad pod pokrievku slovenskej e-commerce scény. Prečítajte si aké očakávania mali e-shoperi na Vianoce poznačené energetickou krízou a vysokou infláciou. Aké kroky plánujú napríklad aj v […]

Robo Háger Robo Háger
Marketing Director
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+