2 min. čítanie

Väčšina spotrebiteľov sa pri online nakupovaní spolieha na video

Podľa štúdie spoločnosti Brightcove sa 85 % spotrebiteľov na celom svete pri nákupe tovaru a služieb online vo veľkej miere spolieha na video. Prinášame niektoré z kľúčových záverov poskytovateľa online video platforiem.

Väčšina spotrebiteľov sa pri online nakupovaní spolieha na video

Niektoré z kľúčových záverov štúdie:

Takmer polovica spotrebiteľov na celom svete (48 %) tvrdí, že video zvyšuje ich dôveru pri nakupovaní online

71 % respondentov tvrdí, že video s interaktívnymi prvkami – ako sú napríklad odkazy na nákup – je pri online nákupe nevyhnutné

64 % spotrebiteľov na celom svete tvrdí, že nebudú čakať viac ako päť sekúnd na načítanie videa na webovej stránke predajcu

Viac ako polovica účastníkov livestreamov tvrdí, že svoj nákup uskutočnili v dôsledku virtuálneho nakupovania

36 % respondentov tvrdí, že pri objavovaní nových produktov online im najviac pomáha video

Pre mileniálov sú multimédiá kľúčové

Mileniáli sú prvou generáciou, ktorá vyrástla vo svete multimédií. Majú nielen väčší prístup k obsahu, ktorý konzumujú, ale sú aj kritickejší, pokiaľ ide o to, čo si pozerajú.

Jillian Ryan, riaditeľka stratégie obsahu v Brightcove, povedala: “Takmer všetci (97 %) profesionáli v tejto vekovej kategórií súhlasia s tým, že video obsah a komunikácia sú v post-nákupných fázach kľúčové.”

Významná časť tejto skupiny uprednostňuje video pred písomnými formátmi. Napríklad 80 % mileniálov uprednostňuje videonávody a 81 % uprednostňuje video pri riešení problémov.

Ryan dodáva: “V čom považujú mileniáli video za najužitočnejšie? Viac ako polovica (53 %) uvádza, že video je najviac nápomocné pri zdieľaní informácií s kolegami, ktorých by mohol ich nedávny nákup zaujať.  

Ako teda osloviť generáciu mileniánov, ktorí sa dostávajú do svojej produktívnej fázy života? Majte k dispozícii video obsah, ktorý môžu potenciálni zákazníci preskúmať a využiť počas celej nákupnej cesty. To znamená nielen umiestnenie video obsahu na webovej stránke, interakciu so zákazníkmi pomocou videa vo všetkých styčných bodoch počas ich cesty s vašou značkou.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+