Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

V USA sa počas Black Friday znížil počet podvodov, ale aj predajov

Na základe informácií z reprezentatívnej vzorky takmer tisíc online predajcov v Spojených štátoch sa zaznamenalo medziročné zníženie počtu kybernetických podvodov. Poklesli však aj predaje.

V USA sa počas Black Friday znížil počet podvodov, ale aj predajov
Zdroj: Depositphotos

Dáta sa zameriavajú na Cyber 5 – je to označenie pre obdobie odo Dňa vďakyvzdania do Cyber Monday. Pre maloobchodníkov je kľúčovým obdobím plným predajov a príležitosťou na získavanie vianočných tržieb.

Spoločnosť ClearSale zistila, že v USA sa od Čierneho piatku do Cyber Monday objem objednávok medziročne znížil – a to až o 41 %. Pokles zaznamenal aj objem objednávok – medziročne o 27 %.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Údaje spoločnosti ClearSale, ktorá poskytuje služby riadenia podvodov a ochrany pred spätným účtovaním, naznačujú, že medzi Black Friday a Cyber Monday sa znížil počet pokusov o podvody. Je pozoruhodné, že hoci údaje ClearSale ukazujú 37 % medziročné zníženie pokusov o podvody, objem objednávok a hodnota objednávok v rovnakej skupine online maloobchodníkov klesli tiež.

Výkonný riaditeľ pre riziká v spoločnosti ClearSale, Bruno Farinelli, zdôraznil, že existuje niekoľko konkrétnych faktorov, ktoré by mohli byť príčinou poklesu objednávok v tomto období. Jeden z týchto faktorov je, že mnohí online predajcovia zahájili svoje výpredaje a propagačné kampane v rámci Cyber 5 niekoľko týždňov, v niektorých prípadoch aj mesiacov, pred samotným víkendom Black Friday. 

“Mohlo to rozložiť objem objednávok, ktorý by sa za normálnych okolností uskutočnil počas jedného víkendu, na väčší počet dní. Ďalším veľmi rozumným predpokladom, ktorý by sme mohli vysloviť, je, že v dôsledku spomalenia hospodárskeho rastu a zvýšenia úrokových sadzieb v USA a na celom svete boli zákazníci počas sezónnych nákupov opatrnejší vo svojich výdavkoch a šetrnejší so svojimi peňaženkami,” uzatvára.

SLEDUJTE TENTO OBSAH Ako podcast
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+