Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

V minulosti žalovali štát, teraz zatvárajú predajne

Predajne svetovej módnej značky Tommy Hilfiger sa potichu vytratili z viacerých obchodných centier. Firma totiž od začiatku roka redukuje sieť obchodov.

V minulosti žalovali štát, teraz zatvárajú predajne

Predajne svetovej módnej značky Tommy Hilfiger sa potichu vytratili z viacerých obchodných centier. Firma totiž od začiatku roka redukuje sieť obchodov. Od začiatku roka 2023, ako informuje Index, zrušili prevádzky v bratislavských obchodných centrách Aupark, Vivo a taktiež predajňu v nitrianskom centre Mlyny. 

Nedošlo k dohode s obchodnými centrami

Značku na Slovensku zastrešuje skupina Denim. Firma tieto kroky zdôvodňuje optimalizáciou siete a taktiež prispôsobením sa novým nákupným zvykom kupujúcich. „V niektorých obchodných centrách nedošlo k dohode s prenajímateľom po indexácii (zvýšení) nájmov a navyšovaní poplatkov za služby a energie, preto bola v súlade s plánom optimalizácie ich činnosť pozastavená,“  vysvetlil pre INDEX Ondrej Konečný, majiteľ spoločnosti Denim Retail, pod ktorú patria predajne v nákupných centrách

Spoločnosť informuje, že zákazníci, ktorí nakúpili v pobočkách v Bratislave či Nitre, môžu svoj tovar reklamovať aj inde. „Akúkoľvek reklamáciu je možné vybaviť aj prostredníctvom kontaktu cez eshop, emailom, telefonicky a v prípade potreby aj na sídle spoločnosti,“ dodal majiteľ spoločnosti Denim Retail.

Pripomeňme, že firma nedávno získala pozornosť aj žalobou na štát. Žiadala totiž odškodnenie kvôli povinnému zatvoreniu prevádzok počas pandémie. Sumu stanovila na dva milióny eur. Argumentovala tým, že oproti zahraničiu, na Slovensku štát nedostatočne pomáhal podnikateľom.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+