1 min. čítanie

V hudobnej knižnici TikToku opäť nájdete známe piesne a zvučných interpretov

Začiatkom roka sa TikTok dostal do sporu so spoločnosťou Universal Music Group. Trvalo niekoľko mesiacov kým sa dohodli na podmienkach.

V hudobnej knižnici TikToku opäť nájdete známe piesne a zvučných interpretov
Zdroj: Depositphotos

UMG je lídrom v hudobnej zábave a zameriava sa na audiovizuálny obsah, merchandising, nahrávanie a vydávanie hudobných autorov. Spoločnosť TikToku vytýkala nízku finančnú kompenzáciu, ktorú autorom a umelcom poskytoval.

UMG kritizovalo nízke odmeny pre umelcov. Spoločnosť TikToku vytkla, že sa snaží vybudovať biznis založený na hudbe, no odmieta platiť primeranú hodnotu. Svojich interpretov preto stiahla a rozviazala zmluvu so sociálnou sieťou.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Napriek dočasnej absencii hudby na platforme sa používatelia TikToku priklonili k objavovaniu a zdieľaniu nového hudobného obsahu. TikToku sa po mesiacoch vyjednávania podarilo dosiahnuť novú licenčnú dohodu s Universal Music Group. Umelci, ktorí pod UMG spadajú, sa môžu tešiť na lepšie príležitosti a vyššie odmeny.

“Spoločná dohoda predstavuje novú éru strategickej spolupráce medzi oboma organizáciami, ktorá je založená na spoločnom záväzku pomáhať umelcom a autorom piesní spoločnosti UMG dosiahnuť ich tvorivý a komerčný potenciál. Využitím najlepších technológií, marketingových a propagačných schopností spoločnosti TikTok vo svojej triede prinesú UMG a TikTok lepšie odmeňovanie autorov piesní a umelcov UMG, nové možnosti propagácie a zapojenia ich nahrávok a piesní a špičkovú ochranu v oblasti generatívnej umelej inteligencie,” zaznelo vo vyjadrení TikToku.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+