1 min. čítanie

V austrálskom sklade Amazonu budú pracovať roboti

Sklad v Melbourne sa má stať najväčším v krajine. Spoločnosť vytvorí 2000 pracovných miest.

V austrálskom sklade Amazonu budú pracovať roboti
Zdroj: Depositphotos

Amazon otvára najväčší sklad v Austrálii

Austrálska pobočka e-commerce spoločnosti Amazon kráča s dobou. Vo svojom novom sklade v Melbourne plánuje „zamestnať“ flotilu robotov, ktorí majú pomáhať pracovníkom urýchliť odbavovanie zákazníkmi objednaných zásielok.

Štvorposchodový sklad s celkovou rozlohou 209-tisíc metrov štvorcových, veľkostne porovnateľný s 29 futbalovými ihriskami, má byť dokončený v roku 2025. Zmestiť by sa doň malo až 25 miliónov malých produktov, ktoré Amazon predáva.

Stavba skladu a dokončovacie práce dočasne vytvoria dvetisíc pracovných miest. Rovnaký počet pracovných miest neskôr vznikne aj v samotnom sklade, v ktorom budú bok po boku pracovať ľudia a roboti.

„Roboti budú zamestnancom pomáhať s presúvaním úložných boxov, čím sa urýchli proces, pri ktorom by inak musel zamestnanec ísť po konkrétny produkt a hľadať ho,“ uvádza sa vo vyhlásení Amazonu.

Nový sklad v Melbourne má byť o deväťtisíc metrov štvorcových väčší než v minulom roku otvorený robotický sklad v Sydney.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+