Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

V austrálskom sklade Amazonu budú pracovať roboti

Sklad v Melbourne sa má stať najväčším v krajine. Spoločnosť vytvorí 2000 pracovných miest.

V austrálskom sklade Amazonu budú pracovať roboti
Zdroj: Depositphotos

Amazon otvára najväčší sklad v Austrálii

Austrálska pobočka e-commerce spoločnosti Amazon kráča s dobou. Vo svojom novom sklade v Melbourne plánuje „zamestnať“ flotilu robotov, ktorí majú pomáhať pracovníkom urýchliť odbavovanie zákazníkmi objednaných zásielok.

Štvorposchodový sklad s celkovou rozlohou 209-tisíc metrov štvorcových, veľkostne porovnateľný s 29 futbalovými ihriskami, má byť dokončený v roku 2025. Zmestiť by sa doň malo až 25 miliónov malých produktov, ktoré Amazon predáva.

Stavba skladu a dokončovacie práce dočasne vytvoria dvetisíc pracovných miest. Rovnaký počet pracovných miest neskôr vznikne aj v samotnom sklade, v ktorom budú bok po boku pracovať ľudia a roboti.

„Roboti budú zamestnancom pomáhať s presúvaním úložných boxov, čím sa urýchli proces, pri ktorom by inak musel zamestnanec ísť po konkrétny produkt a hľadať ho,“ uvádza sa vo vyhlásení Amazonu.

Nový sklad v Melbourne má byť o deväťtisíc metrov štvorcových väčší než v minulom roku otvorený robotický sklad v Sydney.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+