Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Uspeje Prime Video s novým formátom reklám?

Americká spoločnosť Amazon plánuje ponúkať svoju streamovaciu službu Prime Video tiež vo verzii s reklamami. Diskusie okolo vysielania s reklamami sa vo firme konajú niekoľko týždňov. Odvetvie streamovania zápasí so slabším prílevom nových predplatiteľov

Uspeje Prime Video s novým formátom reklám?

Verzia s reklamami

Americká spoločnosť Amazon plánuje ponúkať svoju streamovaciu službu Prime Video tiež vo verzii s reklamami. Chce ďalej budovať reklamné podnikanie a generovať viac príjmov zo zábavy. Píše o tom s odvolaním sa na svoje zdroje denník The Wall Street Journal (WSJ).

Diskusie okolo vysielania s reklamami sa podľa WSJ vo firme konajú niekoľko týždňov. Prišli po spustení podobných plánov konkurenčných internetových televízií Netflix a Walt Disney.

Odvetvie streamovania zápasí so slabším prílevom nových predplatiteľov. Tí obmedzujú nadmerné výdavky pre zhoršujúcu sa ekonomickú situáciu. Aj napriek makroekonomickým problémom však reklamná časť podnikania Amazonu trvalo rastie.

Tržby z reklamy dosiahli v prvom štvrťroku 9,5 miliardy dolárov, čo je medziročne o 21 percent viac. Podľa analytickej spoločnosti Insider Intelligence je Amazon tretím najväčším hráčom z hľadiska príjmov z digitálnej reklamy v Spojených štátoch po Googli a Mete.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+