Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
4 min. čítanie

Týždenný sumár: Vasky kupuje legendárnu značku obuvi Botas, Fortnite čelí pokute takmer štvrť miliardy amerických dolárov

Máme pre vás pripravených niekoľko noviniek zo sveta ecommerce za minulý týždeň. Reťazce zastropujú ceny potravín, Google Glass definitívne končí a Vasky hádžu záchranné lano firme Botas.

Týždenný sumár: Vasky kupuje legendárnu značku obuvi Botas, Fortnite čelí pokute takmer štvrť miliardy amerických dolárov

Prehľad noviniek

Marketplace so zľavovými kupónmi Groupon  sa ocitol v ťažkostiach. Obrat spoločnosti klesol v priebehu roka o 350 miliónov dolárov, čo predstavuje viac ako 30 percentný prepad v tržbách. Čistá strata činí 234 miliónov USD oproti minuloročnému zisku 120 miliónov USD. Najväčším akcionárom Grouponu je český fond Pale Fire Capital, ktorý v súčasnosti vlastní približne 22 % akcií spoločnosti Groupon. 

zdroj: Groupon

Reťazce zastropujú ceny potravín. Ministerstvo pôdohospodárstva prijalo iniciatívu ôsmich najväčších obchodných reťazcov o zastropovaní cien 400 druhov potravín na najbližšie tri mesiace. Reťazce, ktoré budú do iniciatívy zapojené, označia svoju predajňu logom „Protiinflačná garancia“. Niektorí ľudia považujú tento krok za zavádzanie. Reťazce totiž zastropovali ceny tých potravín, ktoré budú pravdepodobne postupne klesať a ľuďom to v konečnom dôsledku príliš nepomôže. 

E-learningová spoločnosť Duolingo pracuje na hudobnej aplikácii. Podľa zverejnených pracovných ponúk spoločnosť hľadá odborníkov na hudobné vzdelávanie či nezávislého konzultanta pre hudobnú kompozíciu a učebné osnovy. Už teraz aplikáciu využíva 500 miliónov užívateľov. Nové projekty a rozšírenina budú v nasledujúcich rokoch predstavovať významné zdroje príjmov. 

Týždenný podcast UPdate

Federálna obchodná komisia nariadila tvorcom populárnej videohry Fortnite zaplatiť pokutu vo výške 245 miliónov dolárov. Dôvod? Neetické praktiky pri nákupoch v hre. Úrady zistili, že spoločnosť Epic Games používa v rozhraní hry Fortnite rôzne grafické triky. Tie môžu hráčov zámerne zmiasť a prinútiť ich jediným kliknutím uskutočniť takzvanú mikrotransakciu. 

zdroj: Fornite

Ako riadiť a rozvíjať e-shop od malička až po obrat 100 miliónov € ročne? Túto otázku nám zodpovedal Dalibor Cicman, ktorý stojí za firmou GymBeam. Značka dokázala v priebehu desiatich rokov vyrásť do veľkých rozmerov. V rozhovore sa dozviete, aké úskalia prináša rast firmy na vyše tristo zamestnancov a prečo Dalibor Cicman často využíva remote prácu. 

Nemecká módna značka s.Oliver sa rozhodla výrazne rozšíriť sieť svojich predajní v Česku. V období od začiatku marca do konca mája postupne otvára 11 nových predajní v bývalých predajniach Fashion Store. Tie sa nachádzajú v hypermarketoch Globus po celej krajine. S.Oliver vytvorí približne 50 pracovných miest a celková očakávaná investícia predstavuje necelý milión eur. 

Google Glass bude definitívne minulosťou. Výroba inteligentných okuliarov končí už druhýkrát v priebehu 7 rokov. Rozhodnutie spoločnosti Google prichádza v čase, keď dopyt spotrebiteľov po tejto technológii zaostáva za očakávaniami. V hre je viacero faktorov, a to vysoké ceny smart okuliarov, nedostatočné povedomie spotrebiteľov o tejto technológií a vysoká miera poruchovosti. Cenovka 1500 dolárov sa mnohým zdala neadekvátna. 

zdroj: Google Glass

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Rýchlovky:

Chcete vedieť, ktoré značky sú medzi Slovákmi najobľúbenejšie? Spoločnosť KPMG  už po šiestykrát zorganizovala prieskum zákazníckej skúsenosti. Na vrchol rebríčka sa už piatykrát dostalo kníhkupectvo Martinus. V prvej trojke sa nachádza aj sieť lekárni Dr.Max, a tiež drogérie dm Markt. 

V Prahe otvorili obchod s elektronikou, ktorú zákazníci vrátili z e-shopov.  Ide o nový projekt zakladateľa Opravárny Jana Charváta v oblasti obehového hospodárstva. Tovar pred uvedením do predaja otestujú odborníci z Opravárny, opravia drobné poruchy, poskytnú záruku, a tiež pozáručný servis.

Obrazy podnikateľa Michala Mičku mieria do dražby. Mičkovi nevyšli podnikateľské plány vo svete módy so značkami Kara Trutnov a Pietro Filipi a skrachoval. Dnes ako fyzická osoba dlhuje milióny eur.

Jedna z najúspešnejších spoločností na svete Manna Aero, ktorá sa zaoberá doručením tovaru pomocou dronov, sa v roku 2023 rozšíri do kontinentálnej Európy a Spojených štátov. Drony spoločnosti Manna Aero už doručili viac ako 100 000 zásielok na viacerých miestach v Írsku. Každý dron dokáže doručiť  7 až 8 zásielok za hodinu rýchlosťou 80 km v hodine. 

Spoločnosť Vasky kúpi značku Botas. Peniaze na túto akvizícu získali predajom svojej obuvi. Podarilo sa im predať 8 000 párov ich obuvi, čo mohlo firme Vasky zarobiť až 20 miliónov Kč. Transfer by mohol byť definitívne uzavretý do mesiaca.

Česká aplikácia Kuc Kuc sľubuje doručenie liekov v mestách do hodiny. Kuc Kuc spolupracuje so 79 lekárňami v celej krajine a sľubuje, že zákazníci v krajských mestách dostanú svoje objednávky do hodiny.  Spoločnosť Kuc Kuc sa chce zamerať na obce, kde lekárne chýbajú.

Počet užívateľov Allegro Pay rastie a prekročil 1 milión. Len v treťom štvrťroku 2022 boli prostredníctvom nej poskytnuté úvery v hodnote 300 miliónov eur, čo predstavuje medziročný nárast o 156 %.

Prihláste sa na odber denného či týždenného newslettera. Ďakujeme, že novinky z ecommerce zdieľate a pomáhate nám tak rásť.  

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+