4 min. čítanie

Týždenný sumár: Tenisky KAVE ukončili výrobu, rekordná pokuta pre METU a reťazec Action spustil e-shop v Belgicku

Google testuje nástroj, ktorý bude za používateľov písať odpovede na emaily, AboutYou zdvojnásobila svoju prevádzkovú stratu na 137 miliónov eur, Spoločnosti Meta hrozí ďalšia rekordná pokuta od Európskej únie. Tento týždeň sme otvorili tému GA4. Gabi Jurčo zo 6clickz nám prišiel porozprávať, či sa máme novej analytiky skôr báť, alebo v nej vidí potenciál pre klientov.

Týždenný sumár: Tenisky KAVE ukončili výrobu, rekordná pokuta pre METU a reťazec Action spustil e-shop v Belgicku

Prehľad noviniek

Slovensko si obzerá ďalší diskontný reťazec. Nemecký reťazec Woolworth sa netají plánmi expandovať do celej Európy s cieľom otvoriť 5000 predajní. V Nemecku prevádzkuje 600 predajní a stále rastie. Reťazec aktuálne vstúpil na poľský trh, kde chce ročne otvárať 15 až 20 predajní. Diskont predáva dámske, pánske aj detské oblečenie, doplnky do domácnosti, dekorácie aj nápoje. 

zdroj: Woolworth

Holandský diskontný predajca Action otvára svoj internetový obchod v Belgicku. Internetový obchod je k dispozícii v holandčine a francúzštine a zatiaľ ponúkne približne 150 produktov. Diskontný reťazec má viac ako 2250 kamenných predajní v 11 krajinách. V marci sa dočkali aj Slováci, prvú diskontnú predajňu na Slovensku otvorili v Bratislave. Internetový obchod Action.com, ktorý je v súčasnosti dostupný v 12 jazykoch, navštívi týždenne 6,5 milióna ľudí.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Spoločnosť Apple minulý týždeň spustila svoj online obchod Apple Store vo Vietname. Obyvatelia Vietnamu môžu teraz nakupovať produkty Apple priamo a nechať si ich doručiť kdekoľvek v krajine. Značke Apple patrí vo Vietname štvrtá priečka s 13,1 % podielom na trhu. Očakáva sa, že spustenie Apple Store tieto čísla výrazne zvýši. Minulý mesiac spoločnosť otvorila svoje prvé maloobchodné predajne v Indii v Bombaji a Dillí a intenzívne rozširuje svoju prítomnosť vo viacerých ázijských krajinách.

Topánky značky KAVE ukončili výrobu. Ide o úplne poslednú výrobu v Českej republike, ktorá vyrábala tenisky technikou vulkanizácie. Teniskám s recyklovanou podrážkou sa stalo osudným zvyšovanie cien energií a celkových nákladov. Všetky existujúce modely sa dajú ešte kúpiť na  e-shope kavefootwear.com.

zdroj: KAVE

Lidl zavádza v Česku digitálne cenovky. Spoločnosť chce do konca novembra nainštalovať digitálne cenovky vo všetkých svojich predajniach v Českej republike. Okrem toho, že ušetria čas zamestnancov predajní, pomôžu tiež ušetriť tisíce ton papiera ročne. Vďaka centrálnemu systému sa všetky zmeny na cenovkách, či už ide o cenu, zloženie, hmotnosť a ďalšie parametre, upravujú automaticky. Informácie na cenovkách tak budú jednotné vo všetkých predajniach a ušetria zamestnancom až 400 hodín práce ročne. 

About You zverejnila údaje o svojich výsledkoch za uplynulý fiškálny rok, ktorý trval do februára tohto roka. Spoločnosť zdvojnásobila svoju prevádzkovú stratu na 137 miliónov eur. V  predchádzajúcom fiškálnom roku sa príjmy spoločnosti About You zvýšili takmer o polovicu, čiastočne vďaka expanzii v južnej Európe a Škandinávii. Hoci sa rast tržieb v módnom priemysle výrazne spomalil, vedenie uviedlo, že About You zlepšila svoju pozíciu na trhu a výsledok označuje ako solídny.

Zaujíma vás dianie okolo novej google analytics 4? Gabriel Jurčo z 6clickz nám v štúdiu Ecommerce Bridge porozprával, či je panika okolo GA4 opodstatnená, na čo sa treba pripraviť, ako je to so zberom dát.  Zároveň si pozrite ako by sa k celej zmene postavil founder agentúry Gabo Jurčo, ak by bol on sám bol majiteľom eshopu. Tento inšpiratívny rozhovor nájdete v multimédiách. 

zdroj: Gabriel Jurčo

Rohlík sa spojil s platformou Testuj.to, aby svojim zákazníkom priniesli overené recenzie vybraných produktov. Supermarket tak reaguje na trend, že až 72 % používateľov si dnes nekúpi výrobok bez toho, aby si predtým prečítali recenziu. Testuj.to už piaty rok poskytuje spoločnostiam testerov, ktorí píšu autentické recenzie výmenou za tovar, ktorý si potom môžu nechať zadarmo alebo s výraznou zľavou.

Týždenný podcast UPdate

Rýchlovky:

Spoločnosť Grig otvára samoobslužný kiosk s jedlým hmyzom, v ktorom zákazníci môžu zaplatiť pomocou QR kódu alebo platobného terminálu. Kiosk je pod dohľadom kamerového systému s umelou inteligenciou, ktorý vyhodnocuje, či zákazník zaplatil za požadovaný počet produktov.

Google pracuje na nástroji “Help me write”. Spoločnosť  minulý týždeň na svojej konferencii I/O predstavila nástroj umelej inteligencie pre službu Gmail, ktorý bude za používateľov písať odpovede na emaily.

Online antikvariát Knihobot nadviazal spoluprácu s online supermarketom Rohlik.cz. Kuriéri, ktorí privezú nákup zákazníkovi, budú môcť vyzdvihnúť a odviezť knihy, ktoré chce klient predať prostredníctvom Knihobotu. 

Spoločnosti Meta Platforms hrozí v Európskej únii rekordná pokuta za porušenie ochrany osobných údajov. Pokuta sa spomína v súvislosti s prenosom údajov používateľov z Facebooku z Európskej únie do USA.

Značka Skinners otvorila v Brne svoju prvý concept store. V budúcnosti by spoločnosť chcela rozšíriť svoju predajňu do Prahy a ďalších miest. Concept store bude ponúkať nielen kompletnú kolekciu ponožiek a barefoot tenisiek, ale bude slúžiť aj ako miesto na workshopy, stretnutia so zákazníkmi, partnermi či novinármi.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+