4 min. čítanie

Týždenný sumár: Packeta je na predaj, Tinder odchádza z Ruska, IKEA spustila revolučnú aplikáciu Kreativ

V Česku sa zrejme schyľuje k jednej z najväčších biznisových transakcií tohto roka. Skupina Heureka má nového finančného riaditeľa. Ovečkárna mení zahraničné brandy na Woolville. Hosťom v našom štúdiu bol Jaroslav Vojtechovský.

Týždenný sumár: Packeta je na predaj, Tinder odchádza z Ruska, IKEA spustila revolučnú aplikáciu Kreativ

Prehľad noviniek

Geoffrey Hinton, nazývaný aj “krstný otec umelej inteligencie”, odišiel zo spoločnosti Google. Zastával kľúčovú úlohu pri vývoji AI, teraz pred ňou varuje verejnosť a ľutuje svoj podiel na jej vývoji. Podľa niektorých kritikov masívne rozšírenie technológie bude mať priamy dopad na 300 miliónov pracovných miest. Túto obavu vyjadril aj generálny riaditeľ spoločnosti OpenAI Sam Altman a ďalší kritici technológií strojového učenia.

V Česku sa zrejme schyľuje k jednej z najväčších biznisových transakcií tohto roka. Skupina Packeta, ktorá vlastní logistickú spoločnosť Zásilkovna, je na predaj. Správu potvrdila aj Simona Kijonková, zakladateľka spoločnosti. Samotný proces predaja zabezpečia spoločnosti Corpin a Redbaenk, ktoré pôsobia v oblasti korporátneho a finančného poradenstva. Spoločnosť chce obchod dotiahnuť do konca tohto roka.

Zdroj: Simona Kijonková, CEO Packeta Group

Týždenný podcast UPdate

Veľká Británia blokuje dohodu medzi herným štúdiom Activision Blizzard a Microsoftom. Malo ísť o najväčšiu akvizíciu v histórii herného priemyslu. Cenovka za legendárne herné štúdio bola vystavená na 69 miliárd dolárov. Ide o najväčšiu dohodu, ktorú doteraz Britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy zablokoval. Obáva sa totiž obmedzenia hospodárskej súťaže v oblasti cloudových hier. Po prevzatí kalifornskej spoločnosti by sa Microsoft totiž stal hernou veľmocou. 

Albatros upevňuje svoju trhovú pozíciu. Albatros Media, najsilnejšie knižné vydavateľstvo v Českej republike, pokračuje v akvizičnom programe. Koncom apríla ukončilo rokovania a podpísalo zmluvy o kúpe podielov v spoločnostiach Yabyrinth a Elibro. Albatros kupuje 90-percentný podiel v spoločnosti Yabyrinth, ktorá okrem iného prevádzkuje e-shopy Enbook.cz a Endisc.cz. V spoločnosti Elibro je to 30-percentný podiel. Tá poskytuje služby Vykupujeme-online.cz, Online-antikvariat.cz a Audiovesmir.cz.

Aplikácia Tinder sa sťahuje z ruského trhu. Match Group, ktorá vlastní zoznamovaciu aplikáciu upozorňuje, že vojna má negatívny vplyv na jej podnikanie v Európe a jej rozhodnutie súvisí s obmedzovaním ľudských práv, ktorým je vystavený ukrajinský národ.  Agentúra DPA konštatovala, že rozhodnutie týkajúce sa aplikácie Tinder prichádza v porovnaní s inými spoločnosťami pôsobiacimi v Rusku relatívne neskoro.

zdroj: Pexels.com

Jack Ma, miliardár a spoluzakladateľ spoločnosti Alibaba, ktorý v roku 2020 zmizol z verejného života, začal pôsobiť ako učiteľ na Tokijskej univerzite. Očakáva sa, že vo svojej novej funkcii bude Ma vykonávať výskum v oblasti udržateľného poľnohospodárstva a výroby potravín. Jeho návrat do verejného života prichádza viac ako dva roky po tom, čo v októbri 2020 rozhneval čínske úrady počas prejavu, v ktorom kritizoval čínsky finančný regulačný systém. Jeho prejav mal za následok širší vládny zásah proti technologickým firmám v krajine.

Šéf Digitálnej Univerzity, Jaroslav Vojtechovský, nám v štúdiu Ecommerce Bridge porozprával, ako by mali firmy postupovať pri vychovávaní nových ľudí. Prečo je dobré ak nechcete ostať len noname firmou a hirovať ľudí, čo môžete očakávať od stážistov a ako robiť “HR branding” aby ste našli tých najlepších marketérov? Nechajte sa inšpirovať Jarom Vojtechovským a uľahčite hiring vašej fime.

Zdroj: Jaroslav Vojtechovský

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Rýchlovky:

ShipMonk otvoril v Českej republike prvý sklad v kontinentálnej Európe. Zo skladu s rozlohou viac ako 5 000 metrov štvorcových sa plánuje zamerať najmä na americké e-shopy, aby mohli rýchlejšie obslúžiť svojich európskych zákazníkov.

RTRO spúšťa tento týždeň sociálnu aplikáciu bez algoritmov. Prostredie aplikácie je rozdelené na dve časti – na jednej strane môžete udržiavať kontakt s priateľmi alebo rodinou. Na druhej strane sa môžu používatelia prepnúť a pozrieť si obsah od tvorcov a značiek vo svojom vlastnom priestore. 

Novým finančným riaditeľom porovnávača cien Heureka sa v máji stal Luboš Kratochvíl. Posledných šesť rokov pôsobil v spoločnosti Provident Financial, z toho 1,5 roka ako finančný riaditeľ. 

Švédska spoločnosť IKEA  prináša revolučnú aplikáciu Kreativ. Izbu naskenujete svojim smartfónom, aplikácia vytvorí virtuálnu repliku miestnosti a tú si priamo upravujete, pridávate rôzny nábytok a doplnky. Užívatelia majú k dispozícií viac ako 3000 položiek. 

Ovečkárna mení zahraničné brandy na Woolville. E-shopy v Maďarsku, Rumunsku, Nemecku a Rakúsku budú fungovať pod jednou značkou. Dôvodom tejto zmeny je príprava na ďalšiu expanziu, úspora nákladov a jednoduchšie riadenie marketingových aktivít.

Medzinárodný módny reťazec PRIMARK si pri príležitosti otvorenia svojej prvej prevádzky na slovenskom trhu zvolil za komunikačného partnera agentúru Grayling. Tá bude zodpovedná za korporátnu aj módnu komunikačnú stratégiu pri otvorení novej predajne v Eurovea v Bratislave. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+