5 min. čítanie

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Aj tento týždeň prinášame súhrn zaujímavých aktualít zo sveta ecommerce. Povieme si o novinkách z Bruselu, týkajúcich sa online predaja, dáme vám tip na tri inšpiratívne články, ktoré nájdete na webe ecommercebridge.sk a prinášame rozhovor s Martinom Bulákom z marketingovej agentúry BOOSTERS.

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Prehľad noviniek

Online predajca nábytku Made.com oznámil, že vymenuje správcu majetku. Túto spoločnosť sa totiž nepodarilo v októbri predať a pripravuje sa na platobnú neschopnosť. Začiatkom tohto týždňa pozastavila svoje obchodné aktivity. Minuloročná strata pred zdanením činila 37,8 milióna eur a spoločnosť bola ešte optimistická. Následná kríza dodávateľského reťazca, zatvorené prístavy v Číne a vysoká inflácia však napokon zrazili spoločnosť na dno. Predajca nábytku Made.com v septembri oznámil, že zvažuje prepúšťanie a predaj. Keďže k predaju nedošlo, zostatková hodnota spoločnosti  bude rozdelená medzi akcionárov a spoločnosť bude zlikvidovaná.

zdroj: Made.com

Vplyv elektronického obchodu na životné prostredie je čoraz častejšie skloňovaným pojmom a teraz sa ocitol v centre pozornosti európskych zákonodarcov. Tí sa obávajú množstva odpadu, ktoré vzniká v dôsledku rastúceho online predaja. Brusel bude riešiť túto tému a pripravuje nový zákon o odpadoch. A ako to ovplyvní ecommerce? Európska komisia sa chystá predstaviť nové právne predpisy, v ktorých sa po prvýkrát počíta s opatreniami na obmedzenie veľkosti obalov, ako aj množstva “prázdneho priestoru” v škatuliach zasielaných online predajcami po celej Európe. 

Juraj Piatka z Explor Media prináša 3 tipy ako na Instagram Reels. Držte sa svojej špecializácie a nemeňte témy ako ponožky. Postujte to, čo funguje. Možno chcete ukázať, že ste kreatívny a radi skúšate, ale nezabúdajte, že 80 % vášho obsahu by mali tvoriť overené fungujúce veci. Pri zvyšných 20 % pokojne popustite uzdu fantázii a testujte. A aký je tretí tip? Postujte pravidelne. Ak chcete vidieť naozaj výborné výsledky, musíte byť konzistentný. Základom je jedno nové REELS raz denne. Keď uvidíte, na čo publikum reaguje najlepšie, využite to! Viac v článku Juraja Piatku na ecommercebridge.sk

Marketplace Glami určite poznáte. Patrí medzi popredné vyhľadávače módy a je súčasťou investičnej skupiny Miton, ktorá pôsobí v 14 krajinách. Minulý týždeň oznámilo Glami meno nového generálneho riaditeľa. Je ním Ján Kešelák, ktorý v spoločnosti pôsobil na pozícií Chief Revenue Officer. Pomáhal napríklad s expanziou na nové trhy alebo integráciou poslednej akvizície, talianskej spoločnosti Stileo. Zakladateľ spoločnosti a partner spoločnosti Miton Tomáš Hodboď povedie nový investičný fond Glami Ventures a ostane v Glami aj ako člen predstavenstva.

zdroj: Ján Kešelák, CEO Glami

Hypermarkety Globus prichádzajú s novinkou. Zákazníci tejto spoločnosti si teraz môžu pri nákupe vyžiadať skrátenú alebo elektronickú účtenku. Ročné úspory môžu dosiahnuť až tri tisíc kilometrov papiera, pretože spoločnosť pre 700 000 členov vernostného programu Globus Bonus vytlačí 13 miliónov účteniek každý rok. V mobilnej aplikácii My Globus sa účtenky zobrazia do 24 hodín od nákupu a zostanú tam dva roky, takže ich tlač nie je potrebná. 

Martin Bulák sa zaoberá online marketingom už viac ako 20 rokov. Aktuálne vedie online marketingovú agentúru BOOSTERS, ktorá sa ako jedna z mála špecializuje na PPC kampane. V ostatnom rozhovore nám priblížil, ako správne nastaviť PPC reklamu a aké dôležité je správne nastavenie celkového marketingu nielen samotnej reklamy. V rozhovore sa tiež dozviete, aký je rozdiel medzi marketingom a reklamou a či je lepšie pri nastavení PPC osloviť freelancera alebo agentúru. Ak chcete vedieť, čo by Martin odporúčal tým, ktorí s ecommerce začínajú, určite si pozrite a vypočujte tento rozhovor. 

Obchodný manažér Dalibor Palšovič, ktorý stojí za službou reago, prináša článok o príprave vášho eshopu na vianočnú sezónu z pohľadu budovaniu vzťahov s vašimi zákazníkmi. Nie je novinkou, že za úspechom každého obchodu stoja ľudia, a že všetko je o komunikácii. Dobrou komunikáciou sa vytvára dôvera. Dalibor píše o tom, že treba konverzovať na miestach, kde sa vaši zákazníci reálne nachádzajú – a teda priamo na vašom webe. Prečítajte si článok s názvom – Odpovedajte na otázky a neprídete o zákazníkov. Zistite v ňom, ako implementovať live chat aj na váš web a ako sa zaradiť medzi top slovenských podnikateľov, ktorí budujú vzťahy so svojimi zákazníkmi?

zdroj: reago

Dizajn užívateľských rozhraní, predovšetkým webov a aplikácií, prešiel v posledných rokoch veľkými zmenami. Ako to už býva zvykom, ovplyvňovaný je celospoločenskými trendmi a aktuálnym stavom vo svete. Ktoré prvky sa tešia najväčšej obľube? Dominik Parajka z Monkeymedia v článku najväčšie trendy v UI dizajne v roku 2022 opisuje návrat art deco, vysvetlí vám prečo sú dobré polopriehľadné motívy, používanie 3D postavičiek aj dizajn, ktorý vyvoláva spomienky.  

Dnes sa lúčime zaujímavou novinkou v DM drogerie markt. Táto spoločnosť sa rozhodla vstúpiť do sveta NFT. Nemecký drogistický reťazec 25. novembra ponúkne šesť virtuálnych obrazov z kolekcie “Múzy inšpirácie”, ktorá je súčasťou kampane “Zažite silu inšpirácie” . Predaj týchto NFT diel sa uskutoční online na stránke www.dm-muzy.cz a výťažok z neho pôjde na pomoc ľuďom v ťažkých sociálnych situáciách. Spojenie NFT s charitatívnym podujatím Giving Friday rozširuje charitatívne aktivity siete drogérií. V tento deň tiež venuje 5 % z celkového obratu všetkých svojich predajní, internetového obchodu a nákupov cez aplikáciu Moje dm.

Každý pracovný deň vám mailom posielame zaujímavé novinky zo sveta ecommerce biznisu. Prihláste sa na odber nášho newslettera. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+