3 min. čítanie

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Leto je v plnom prúde a popri všetkých výletoch a dovolenkách nezabúdame ani na ecommerce fanúšikov. V dnešnom súhrne noviniek si povieme o holandskom e-supermarkete Picnic a reč bude aj o novej službe Youtube Shopping. 

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Prehľad noviniek

Začneme skvelou správou. Amazon absolvoval najúspešnejší Prime Day vo svojej histórií. Členovia Prime Day tento rok nakúpili viac ako 300 miliónov produktov a ušetrili niečo cez 1,7 miliardy dolárov. Najväčšia predajná akcia roka potešila predovšetkým malých a stredných podnikateľov, ktorí objemom predaja prvýkrát predbehli maloobchod Amazonu. Predajcovia museli zvládnuť neuveriteľný nápor, pretože každú minútu sa predalo viac ako 100 000 produktov.

zdroj: Primeday

Holandský e-supermarket Picnic prichádza s novou stratégiou. Po malých mestách sa dostanú na rad hlavné európske metropoly a Picnic plánuje rozšíriť svoju pôsobnosť v Berlíne a v Paríži. Stať sa ma tak v marci budúceho roka. V súčasnosti je služba dostupná v 125 holandských mestách s flotilou viac ako 1 000 vozidiel. Vďaka stovkám tisíc zákazníkov a každomesačnej expanzii do nových miest bola spoločnosť Picnic v roku 2019 vyhlásená za najrýchlejšie rastúcu spoločnosť v Holandsku.

Prečo inkluzívny marketing dosahuje lepšie výsledky a prináša viac opakovaných nákupov? S touto otázkou sa popasoval Mattey Myko z Chianna way a prináša zaujímavý článok “ Na ceste k inkluzívnemu marketingu na Slovensku”. Mattey opisuje , čo je to ageizmus, ako sa mu vyhnúť a ako správne komunikovať vek bez zaužívaných fráz a stereotypov.  Viac sa dozviete na ecommercebridge.sk

eBay Ventures investuje do nórskej resellinovej platformy Tise. Spolu s investičným fondom spravovaným nórskym ministerstvom obchodu a priemyslu sa Ebay rozhodlo investovať takmer 20 miliónov na rozvoj aplikácie, ktorá predáva použitú módu, interiérové doplnky a nábytok. Stratégiou spoločnosti je znižovať množstvo odpadu nielen v módnom priemysle a eBay ventures je touto myšlienkou nadšená. Nie je vylúčené, že by eBay mohla spoločnosť Tise v budúcnosti jednoducho odkúpiť a prevádzkovať ju samostatne alebo využiť jej technológiu a začleniť ju do svojho ekosystému.

zdroj: Pexels.com

Za nákupy v Reserved alebo Sinsay bude možné zaplatiť aj neskôr. Spoločnosť Klarna oznámila partnerstvo s najväčšou poľskou odevnou skupinou, spoločnosťou LPP, a prichádza s bezúročnou službou “Zaplať do 30 dní”. Nová služba bude dostupná vo všetkých internetových obchodoch pre všetky značky celej skupiny a v ďalšej fáze bude služba dostupná aj v kamenných prevádzkach. Program “Zaplať do 30 dní” je vlajkovou loďou švédskeho startupu Klarna, ktorý umožňuje zákazníkom zadať objednávku, vyzdvihnúť si ju, skontrolovať a následne ju zaplatiť do 30 dní.

Shopify a YouTube spúšťajú službu YouTube Shopping. Táto funkcia ponúkne viacero možností live nakupovania pre partnerov Shopify a umožní zákazníkom nakupovať produkty priamo na webe YouTube. V prípade záujmu predajcov o túto službu, bude musieť mať ich účet minimálne 1000 odberateľov. Hoci sa live nakupovanie v Ázii teší veľkej obľube, v Európe si stále hľadá svoje miesto. Podľa holandského prieskumu si live shopping v minulom roku vyskúšalo len 13 % spotrebiteľov.

Miroslava Ižová nás oboznámila s jednotlivými fázami webového projektu. Dozviete sa, koľko trvá ich realizácia a aké nástroje používame pri manažovaní v Seduco. Prečo je chybou zadať  jeden konečný deadline alebo schvaľovať veci po telefóne. Prečítajte si článok “Ako pracujeme pri manažovaní webového projektu” a dostane praktický návod krok za krokom ako postupovať pri tvorbe vášho projektu.

zdroj: Pexels.com

Dnes sa rozlúčime novinkou od našich českých susedov. Spoločnosť Dáme jídlo, jednotka na českom trhu rýchleho doručovania tzv. Q-commerce, oznamuje spustenie novej platformy s názvom Dáme rozvoz. A jej cieľ je naozaj ambiciózny. Dokázať doručiť zákazníkom  takmer akýkoľvek tovar do 30 minút a to v stovke českých miest. Zákazníci si budú môcť vybrať z dvoch verzií spolupráce a platforma Dáme rozvoz bude k dispozícií už v priebehu tohto leta.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+