4 min. čítanie

Týždenný sumár: Apple s vlastnou BNPL službou, Marketplace Kaufland jednotkou na Slovenku a Amazon Prime Air prichádza do Európy

Kaufland marketplace navštívi mesačne 5,5 milióna ľudí. Amazon začína testovať humanoidné roboty vo svojich skladoch. Zahraničné objednávky českých e-shopov vzrástli o 11 %. Minulý týždeň sme priniesli dva rozhovory. 

Týždenný sumár: Apple s vlastnou BNPL službou, Marketplace Kaufland jednotkou na Slovenku a Amazon Prime Air prichádza do Európy

Prehľad noviniek

Apple prichádza s vlastnou BNPL službou. Apple Pay Later umožňuje používateľom rozdeliť náklady na nákup cez Apple Pay na štyri rovnaké platby počas šiestich týždňov bez úrokov alebo poplatkov za oneskorené platby. Služba Apple Pay Later je aktuálne dostupná iba v USA a konkuruje menám ako PayPal alebo Klarna.

Týždenný podcast UPdate

Pri odložených platbách ešte ostaneme. Spolupráca Airbnb a Klarny poteší predovšetkým našich českých susedov. Služba Zaplať postupne s Klarnou umožňuje hosťom v Českej republike požiadať o platbu za svoj ďalší pobyt v troch bezúročných splátkach počas dvoch mesiacov. Zaplať postupne s Klarnou bolo zároveň spustené aj v ďalších šiestich krajinách vrátane Francúzska, Grécka, Írska, Talianska, Portugalska a Španielska, pričom ďalšie krajiny by sa mali pridať neskôr v priebehu ďalšieho roka.

Amazon Prime Air prichádza do Európy a budúci rok začne doručovať zásielky pomocou dronov. Prvými krajinami, ktoré budú mať túto inovatívnu službu k dispozícii, budú Taliansko a Spojené kráľovstvo. Spoločnosť využije nový model MK30, ktorý je vybavený pokročilými senzormi a počítačovým videním s využitím strojového učenia, čo mu umožňuje identifikovať nové prekážky počas letu. Tieto drony majú schopnosť doručiť balíky zákazníkom za menej ako 30 minút od objednávky.

GymBeam spojila sily s finančným domom Air Bank. V novej kampani s čerstvými odmenami v aplikácii My Air vystupuje jeden z popredných influencerov spoločnosti GymBeam. Množstvo výhod, ktoré čakajú na zákazníkov Air Bank v aplikácii, bolo rozšírené o zľavu na produkty GymBeam. Immanuel Adenubi sa tak objavuje v novom spote spolu s Nikolaosom Machom.

Takko Fashion, nemecký textilný diskontný reťazec, expanduje v online priestore. Krátko po otvorení internetového obchodu v Holandsku začala spoločnosť minulý týždeň s online predajom vo Francúzsku. Spoločnosť už avizovala aj eshop pre Českú republiku, ktorý by sa mal spustiť budúci mesiac. Slovenskí priaznivci diskontného reťazca však ostanú sklamaní. Takko Fashion zverejnilo, že spustenie internetového obchodu na Slovensku však bolo zo strategických dôvodov odložené.

DÁ SA NÁROČNÝ B2B E-SHOP VYKLIKAŤ? PRVÁ “NOCODE” B2B PLATFORMA NA SLOVENSKOM TRHU! Pri B2B biznise sa kladie väčší dôraz na funkčnosť webovej stránky, než na nejaký dizajn. Avšak nemôže tiež ani vyzerať ako z doby kamennej a najmä musí správne fungovať. Vibration prichádza s možnosťou poskladať si vlastnú verziu webu v jednoduchom editore, kde si však viete dohodnúť aj úpravy na mieru v prípade potreby. Čo je to nocode platforma, ako by mal vyzerať správny B2B web a ako dlho trvá spraviť takýto projekt nám do štúdia Ecommerce Bridge prišiel porozprávať CEO Vibration Ivan Potančok.

Téma umelej inteligencie sa nám vracia ako bumerang a v pravidelných intervaloch vám prinášame nové informácie. Tento týždeň sme sa zhovárali s Peťom Šebom z PS Digital o tom, aký je najväčší benefit AI a ako ju využiť v pracovnom živote. V podcaste sa dozviete to, či AI nahradí juniornejšie pozície, aj ako reálne šetrí peniaze a na ktorom oddelení nájde najväčšie uplatnenie.

Zdroj: Peter Šebo

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Rýchlovky:

Známe denníky Telegraph a Spectator sú na predaj. Záujem prejavili mnohí, dokonca aj český biznismen Křetinský. Denník Financial Times informoval, že o kúpu Telegraphu sa zaujíma nemecký mediálny gigant Axel Springer.

Najúspešnejší poľský reťazec potravín Biedronka oficiálne potvrdil príchod na Slovensko. Biedronka svoju expanziu potvrdila spustením originálnej kampane. 

Trhovisko Kaufland navštívi mesačne 5,5 milióna ľudí. V Českej republike ponúka svoje produkty na Kaufland.cz viac ako 4 000 predajcov. Na Slovensku sa Kaufland.sk pomerne rýchlo vyšplhal na prvé miesto v rebríčku trhovísk.

Novým marketingovým riaditeľom spoločnosti Packeta je Tomáš Bzirský. Jeho hlavnou úlohou bude riadiť a koordinovať marketingové aktivity vo všetkých krajinách, kde Packeta pôsobí, vrátane Slovenskej republiky. 

Amazon začína testovať humanoidné roboty vo svojich skladoch. Prvý humanoidný robot spoločnosti Amazon má ruky, nohy a tvár a volá sa Digit. 

Footshop hlási mierny rast tržieb, pozitívny prevádzkový zisk a expanziu. Za prvých 8 mesiacov roku 2023 dosiahli konsolidované tržby spoločnosti 650 mil. EUR, čo v porovnaní s rovnakými 8 mesiacmi minulého roka predstavovalo nárast o 1,4 %. 

Zahraničné objednávky českých e-shopov vzrástli o 11 %. Českým e-shopom sa darí expandovať do zahraničia, kde sa ich objednávky zvýšili v priemere o viac ako 1/10. Kľúčovou kategóriou, ktorá vyniká na zahraničných trhoch, je zdravie a krása. E-shopy najčastejšie expandujú na Slovensko, do Maďarska a Rumunska.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+